KONSOLPC

GTA V: Remastered Bir Uyarlamadan Çok Daha Fazlası Olacak

Geçtiğimiz ay Take-Two, mali kazanç görüşmelerinde GTA V ve RDR 2’nin ne kadar sattığı ve eski GTA oyunlarının Remastered’ı hakkında konuştu. Malasef ki, GTA V: Remastered hakkında pek bir şey konuşulmadı.

Ancak hayranlar GTA V: Remastered’dan yeni görüntüleri geçtiğimiz ayın State Of Play etkinliğinde görmeyi umut etti ama ne yazık ki, GTA V ile alakalı hiç bir şey gösterilmedi. Etkinlikten bir kaç saat sonra PS5 oyunlarının reklamı olan Game Range fragmanı yayınlandı. En son GTA V: Remastered’ı burada gördük ama görüntüler PS4’tendi ve PS5 sürümünün hala daha geliştirildiği alt kısımda belirtilmişti. Bu da bir çok hayranların kafasında oyunun ertelendiğine veya iptal olacağına dair şüpheler yarattı. Merak etmeyin, GTA V’in Remastered versiyonundan yeni haberlerimiz var. GTA VI ise her zamanki gibi unutulmadı…

Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Konferansında Rockstar Games’in sahibi, Take-Two’nun CEO’su  Strauss Zelnick‘e, Remastered’ların şirketin gelecek strateji için potansiyel olarak daha büyük bir bölümü haline gelmesi konusunda ne hissettiği soruldu.

Zelnick bu soruya:

“Stratejimizin büyük bir parçası olacağından emin değilim. Remastered yapmak her zaman stratejinin bir parçası olmuştur. Rakiplerden farklı bir şey yaptık- sadece başlıkları uyarlamıyoruz, oyunu piyasaya sürdüğümüz zaman yeni teknoloji yapmak sebebiyle Remastered’da oyunu farklı kılmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için zamanımızı ayırıyoruz.

Böylece teknolojiyi geliştiriyoruz, görselleri geliştiriyoruz ve performans iyileştirmeleri yapıyoruz. İşte bu yüzden, Remastered yaptığımız oyunlarımızın genellikle çok iyi performans gösterdiğini düşünüyorum. “

Cevabını verdi.

Ayrıca Zelnick, GTA V’in yakın zamanda çıkacak “Expanded And Enhanced” sürümünün oyuncular için güçlü bir Remastered deneyimi sunacağından emin olduğunu söyledi.

“Örneğin, Mafya serisiyle harika bir iş çıkardık ve Grand Theft Auto şimdi inanılmaz bir üçüncü nesle doğru ilerliyor.

Piyasaya sürüldüğünde bir standart taşıyıcısıydı, ikinci nesilde de standart taşıyıcısı olmaya devam etti, Grand Theft Auto’nun gelecek nesilde nasıl olacağını göreceğiz. Açıkçası, Rockstar’ın harika bir deneyim sunacağından eminim, ancak sadece basit uyarlama yapıyorsanız bunu yapamazsınız. “

Zelnick, Morgan Stanley konferansı sırasında Grand Theft Auto VI’nın ne zaman piyasaya sürüleceğine dair sorulan soruya:

“Yani, Rockstar piyasa için yeni bir oyun açıklamadı ve yapılacak bir duyuru Rockstar’dan gelecek, bu yüzden muhtemelen sizi oraya yönlendireceğim ve benden farklı bir şeyler beklemeyin.”

GTA VI için yine bir açık kapı bırakıldı. Zelnick böyle yapmayı seviyor gibi…

GTA V: Remastered PS5, Xbox Series X/S için çıkışını yapacak. Söylentilere göre GTA V: Remastered PS4, Xbox One, PC ve Stadia için de çıkış yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu