Guerilla Games Co-op Horizon Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Guerilla Games Co-op Horizon projesi için sonunda kolları sıvamış duruyor. Yayınlanan iş ilanı online projeler için pozisyonlar aramakta.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Oyun oynamayı zevkli kılan sayısız şeyden biri elbet arkadaşlarla birlikte oynamaktır. Son zamanda çıkan Co-op yapım sayısının artması da bunun firmalarca fark edildiğinin bir göstergesi.

Konsol savaşlarında Sony’nin online odaklı projelerde biraz geride olduğunu söylemek mümkün. Bundan mütevellittir ki Online bir Co-op Horizon oyunu Guerilla Games çalışmaları arasında.

Guerilla Games Co-op Horizon Dahil Projeler İçin Çalışan Arıyor

Horizon serisini bugünlere getiren Guerilla Games bu evreni büyütme hedefinde. Geçtiğimiz The Game Awards etkinliğinde Horizon Forbidden West DLC’si Burning Shores ve yeni bir VR oyununu duyuran firma duracak gibi durmuyor.

Horizon serisi için bir co-op oyun fikri ilk oyundan bu yana her zaman yer almıştı. Lakin belli sebeplerden ötürü bir türlü hayata gelemeyen proje bu sefer can buldu. Guerilla Games yayınladığı iş ilanı ile online ve tek kişilik projelerde birden fazla pozisyon için çalışma arkadaşı arıyor.

Co-op Horizon

Guerilla Games’in İş İlanı:

İlan paylaşımında yer alan bazı metinler şu şekilde:

Aloy’un destansı tek kişilik maceraları devam edecek ama dahası var…

Guerilla Games artık Horizon evreninde geçecek online projeleri ele alacak

Yeni bir ekip tarafından geliştirilecek proje yeni bir karakter kadrosu ve benzersiz stilize bir görünüm sunacak

Arkadaşlarınız ile birlikte Horizon’un görkemli vahşi doğasını birlikte keşfedebileceksiniz

Co-op Horizon düşüncesi ilk oyununu çıkışından bugüne konuşulmuş ve tartışılmış bir konu olmuştu. 2 Horizon yapımına da entegre edilmek istense de belli nedenlerden ötürü hayata geçemeyen fikir bugünlere kadar gelerek büyük bir proje haline geldi.

Sony’nin Horizon evreni ile ilgili fikirleri oldukça geniş duruyor ki MMORPG türünde bir horizon oyunu için birtakım söylentiler bulunuyor. Serinin dizi adaptasyonu için de Netflix ile anlaşıldığı biliniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir