Bu Haftanın Öne Çıkan Indie Oyun Haberleri (16 Ağustos – 22 Ağustos 2021)

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
5 Dk Okuma Süresi

Bu haftanın öne çıkan ve gelecek vaat eden indie oyun haberlerini tek haberde topladık. Indie oyunlara girmek istiyor veya onları takip etmek istiyorsanız, bu serilerimizi kaçırmamanızı öneririz. Bir önceki indie oyun haberlerimize ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Haftanın Indie Oyun Haberleri (16 Ağustos – 22 Ağustos 2021)

 

Güncelleme, erteleme ve yeni bir oyun duyurusu… (16 Ağustos Pazartesi)

  • Binary Haze’in önderliğinde geliştirici Live Wire ve Adglobe, karanlık bir fantezi dünyasında geçen side-scrolling ENDER LILIES: Quietus of the Knights’un PC (Steam) sürümü için 1.1.0 versiyon güncellemesini yayınladı. Gelen güncelleme, oyun içi yeni modlar, eşyalar ve çok daha fazlasını değerli oyunculara sunuyor. 1.1.0 güncellemesinin önümüzdeki günlerde PS4, Xbox One ve Switch için de gelmesi bekleniyor.
  • 2D aksiyon RPG türündeki bu oyunda Kingdom of End, birden çökmeye başladığında ve tüm yaşayan canlılar kana susamış cesetlere dönüştüğünde Lily, eski bir kilisede gözlerini açar. Yolculuğunuz kolay olmayacak ve korkunç canavarlarla karşılaşacaksınız. Buna rağmen koşmaya devam edecek misiniz?

Indie Oyun Haberleri

  • Geliştirici ve yayıncı Destructive Creations, İkinci Dünya Savaşı’nda geçen bir gerçek zamanlı strateji oyunu olan War Mongrels’in PC (Steam, Epic Games Store) çıkış tarihinin ertelendiğini duyurdu. Normalde Eylül ayında çıkması beklenen oyun, 19 Ekim tarihine ertelendi. PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları önümüzdeki tarihlerde çıkış yapacakken oyun, Türkçe altyazı da içerecek.
  • Gerçek yaşanmışlıklara dayanan War Mongrels, İkinci Dünya Savaşı’nın en acımasız anlarının yaşandığı Doğu Cephesi’ne mercek tutuyor. Gerçek zamanlı bu taktik savaşında, planlar her yerde ve her şekilde beklenmedik haller alabilir. Kaçırılan iki Alman askerini oynadığımız bu oyunda, tekrar oynanabilir seviyelerde ister gizlilik ister aksiyon ağırlıklı gidin ve kanlı sahnelere şahit olun.

  • Hatinh Interactive önderliğindeki Monochrome, bulmaca platform oyunu Tandem: A Tale of Shadows’un 21 Ekim tarihinde; PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (SteamEpic Games Store ve GOG) için çıkış yapacağını duyurdu.
  • Ünlü bir illüzyonist ailesinin tek oğlu Thomas Kane açıklanamaz bir şekilde ortadan kaybolunca, 10 yaşındaki Emma konuyu araştırmaya karar verir. Kız ve sadık dostu oyuncak ayısı, aile malikanesini araştırmaya giderken aldatıcı tehlikeler ve sürekli değişen bakış açılarıyla dolu bir hikayeye şahit olur. Viktorya döneminden ilham alan beş güzel dünya içerisinde oyuncular; Emma’nın yukarıdan aşağıya görünümü ile Fenton’ın yatay yan kaydırma görünümü arasında geçiş yaparak oynayacak ve akıllı engelleri geçmeye çalışacak.

Çekilin yoldan, Crimson’un oğlu geliyor! (17 Ağustos Salı)

  • Humble Games önderliğindeki Studio Thunderhorse, 2D aksiyon platform oyunu Flynn: Son of Crimson’un 15 Eylül tarihinde; PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (Steam ve Humble Store) için çıkış yapacağını duyurdu.
  • Rosantica ve The Scourge arasındaki büyülü bariyer çatlamaya başladı ve bu sınırın birazcık da olsa zayıflaması, tehlikeli yaratıkların adayı ele geçirmesi demek. Koruyucu Ruhları çalınan ve geri alması gereken Dex ve Crimson’un oğlu Flynn, The Scourge ve onun güçlü efendisinin kötülüğüne meydan okuyacak bir keşif ve kurtuluş yolculuğuna çıkıyor. El ile oluşturulmuş bu nefes kesici dünyada antik gizemleri keşfetmek ve Rosantica’yı korumak için son şans çoktan verildi!

Post-apokaliptik temalı bir oyun geliyor! (19 Ağustos Perşembe)

  • Polonyalı stüdyo Paradark Studio, post-apokaliptik ortamda geçen ama retro-futurism ve Batı esintileri taşıyan tek oyunculu aksiyon macera oyunu Exekiller’ı PC (Steam) için duyurdu.
  • 20 yıl önce Büyük Yangın Felaketi dünyanın çoğunu ateşe verdi ve kitlesel yok oluşa, yaşamın ve dünyanın yok olmasına neden oldu. İnsanlığın sadece %30’u hayatta kaldı. Hükümetler başarısız olunca, şirketler kontrolü ele aldı. Dünya kaosa ve anarşiye sürükleniyor. 1998’de New York’a hoş geldiniz.

Indie Oyun Haberlerini her hafta takip etmeyi unutmayın. Bu haftanın her gününden en ilgi çekici haberleri derlemeye çalıştım nitekim bazen çoğu gün, maalesef sizin ilginizi çekeceğini düşündüğüm haberler çıkmıyor. Buna rağmen indie ve indie oyun gündemini takip etmek, artık çok kolay!

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir