Bu Haftanın Öne Çıkan Indie Oyun Haberleri (23 Ağustos – 29 Ağustos 2021)

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
6 Dk Okuma Süresi

Bu haftanın öne çıkan ve gelecek vaat eden indie oyun haberlerini tek haberde topladık. Indie oyunlara girmek istiyor veya onları takip etmek istiyorsanız, bu serilerimizi kaçırmamanızı öneririz. Bir önceki indie oyun haberlerimize ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bu Haftanın Indie Oyun Haberleri (23 Ağustos – 29 Ağustos 2021)

 

“A” harfiyle başlayan oyunlar belli ki bugünü seçmiş! (23 Ağustos Pazartesi)

 • Microids önderliğinde Pendulo Studios; Alfred Hitchcock – Vertigo’nun PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One ve Switch versiyonlarını 2022 yılına erteledi. PC versiyonu ise Steam için halen daha 2021 olarak görünüyor.
 • Bixby Canyon’da bir araba kazası yapan yazar Ed Miller, kurtarıldığında kızı ve eşinin yanında olduğunu ısrar eder ama kaza alanında kimsenin olmaması herkesi şaşkına çevirir. Ed, bu yüzden terapiler almaya başlar ve vertigosundan kurtulmaya çalışarak o gün neler olduğunu tam anlamıyla hatırlamaya çalışır. Mantık, takıntılar, manipülasyon ve delirmişlik halinin yoğun olarak işlendiği bu korku dolu hikayede, gerçek bazen delilikten daha kötüdür.

 • Microids önderliğinde Mr. Nutz Studio; Asterix & Obelix: Slap Them All!un PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (Steam) için 25 Kasım tarihinde çıkış yapacağını duyurdu.
 • M.Ö 50 yılında Romalılar her tarafı yakıp yıkarken Galya’da küçük bir köy halen daha bu işgale dayanmaya çalışıyor. Lejyonerler ülkenin son kalesini de fethetmeden önce Asterix ve Obelix olarak oynayın ve korsanlar, haydutlar ve hatta Normanlarla savaşın. Çizgi romanın artistik yönleriyle paralel gitmeye çalışan geliştiriciler, bu geleneksel beat’em up türündeki retro oyunda eğlencenin garantisini veriyor. Serinin en ikonik yerlerine yelkenleri açın!

Xbox Game Pass şenleniyor! (25 Ağustos Salı)

 • Shin’en Multimedia, The Touryst’in PS5 ve PS4 platformlarına geleceğini duyurduPlayStation 5 sürümü, saniyede 60 kare hızında süper örnekleme ile 8K çözünürlükte veya saniyede 120 kare hızında 4K çözünürlükte çalışacak. PlayStation 4 sürümü ise, saniyede 60 kare hızında 1080p çözünürlükte çalışacak. The Touryst ilk olarak Kasım 2019’da Nintendo eShop üzerinden Switch için, ardından Temmuz 2020’de Xbox One ve PC için Microsoft Store üzerinden ve Ekim 2020’de Xbox Series için piyasaya sürülmüştü.
 • Monument Adası’na yeni geliyorsunuz. Yüzmeye gitmek ister misin? Yoksa atari salonunu ziyaret etmek, biraz alışveriş yapmak, plaj partisinde dans etmek mi istiyorsunuz? Peki biraz sörf yapmak istemez misin? Yoksa garip yaşlı turistle konuşacak ve bu eski gizemli anıtlar hakkında söylediklerini mi dinleyeceksiniz?

Çarşamba günkünün indie oyunları bir başka oluyor! (25 Ağustos Çarşamba)

 • Devolver Digital önderliğindeki Massive Monster, Cult of the Lamb’in konsol ve PC (Steam) için 2022 yılında çıkış yapacağını duyurdu.
 • Uğursuz bir yabancı tarafından yok edilmekten kurtarılan bir kuzu, günü geldiğinde ona bağlılığını göstermesi adına bir kült oluşturarak borcunu ödemelidir. Sahte peygamberler ülkesinde kendi kültünüzü başlatın, ormanlara tapan bir topluluk oluşturmak için çeşitli ve gizemli bölgelere çıkın ve tek gerçek tarikat olmak için sözünüzü yayın. Beş gizemli bölgede inanmayanları temizleyin ve aydınlanmayı getirin. 

 • Humble Games ve Jacob Dzwinel Midnight Fight Express‘in; PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC (Steam) için 2022 yılının yaz ayında çıkacağını duyurdu.
 • Eski tarz dövüş ve hızlı tempolu hareketler içeren acımasız kavgalarda savaşın. Yaya olarak veya çeşitli araçlarla birden fazla, farklı el yapımı seviyelerde hem ustalaşın hem de düşmanlarınıza gününüzü gösterin.

 • Superbrother ve Pine Scented Software’in geliştirdiği JETT: The Far Shore; PS5 ve PS4 için PS Store‘da ve PC için Epic Games Store‘da 5 Ekim tarihinde çıkış yapacak.
 • JETT: The Far Shore, bu sinematik aksiyon macera oyununda sizi, unutulmaya mahkum bir insan adına gelecek tasarlamak için yıldızlararası bir yolculuğa davet ediyor. İzci ve “ankorit” Mei olarak, efsanevi bir okyanus gezegenine gönderilen ilk kişi olun. Bir “jett”in dümenini ele alın ve uçsuz bucaksız bir bilinmeyeni keşfedin. Karmaşık ve sistemik bir açık dünyaya uyum sağlayın ve bu cesaret, merak ve pişmanlık hikayesinde samimi bir toplulukla birlikte zorluklara karşı sebat edin.

Harika bir kart oyunu yaklaşıyor! (26 Ağustos Perşembe)

 • Goblinz Publishing ve geliştirici Laki Studio, kart yönetimi ve 3D figürler ile taktiksel sıra tabanlı bir roguelike olan Oaken’ı duyurdu. Oyun; 2022’de Steam, Epic Games Store ve GOG üzerinden Switch ve PC için çıkacak.
 • Oaken dünyası, kolayca tanımlanamayan bir uzay ve zamanda var olan efsanevi bir yerdir. Büyük Meşe’nin dalları arasında uzanır. Sakinleri, Meşe Şarkısı denilen aynı sesi dinleyen ruhlardır. Bu sesin kaybı, Büyük Meşe’yi iyileştirebilecek ya da yok edebilecek bir mücadeleye yol açan bir dizi olayı tetikler.

Indie Oyun Haberlerini her hafta takip etmeyi unutmayın. Bu haftanın her gününden en ilgi çekici haberleri derlemeye çalıştım nitekim bazen çoğu gün, maalesef sizin ilginizi çekeceğini düşündüğüm haberler çıkmıyor. Not etmek gerekir ki halihazırda Future Games Show yazısında bahsettiğim indie oyunları bu haber portalında bir kez daha bahsetmedim. Buna rağmen indie ve indie oyun gündemini takip etmek, artık çok kolay!

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image