iPhone 13 Ailesi ve Daha Fazlası Tanıtıldı, Türkiye Fiyatları Belli Oldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
4 Dk Okuma Süresi

Düzenli olarak her yıl Eylül ayında gerçekleşen Apple etkinliği geride kaldı. Pandemi sebebiyle 2 yıldır online olarak gerçekleştirilen etkinlikte bir çok yenilenmiş ürün ile karşılaştık. Bu ürünler ise iPhone 13 ailesi, iPad 9, iPad Mini ve Apple Watch Series 7 oldu.

Lansman oldukça hızlı bir biçimde başladı. Stream servislerinden bir tanesi olan Apple TV+’a gelecek yeni dizi ve filmlerin fragmanlarını gördük. Oldukça başarılı ve beklemeye değer yapımlar olsa da bu servisin henüz ülkemizde bulunmadığını hatırlatalım.

iPhone 13

Sürpriz Yapan iPad!

Lansmanda sahnede yeni iPad 9 ve Mini bulunuyor. Sızıntılar aslında iPad 9’un geleceğini bizlere söylemiş olsa da iPad Mini herkeste şok etkisi bıraktı. Yeni 9. nesil iPad modeli, 10.2 inç ekrana sahip, performans arttırmaları ve Center Stage ön kamerası ile bizlerle buluşacak. Lansmanın sürprizi yeni iPad Mini tamamen yenilenmiş tasarımı ile 8.2 inç ekrana sahip. Yeni Mini, lightning girişi yerine Type-C girişine yer verecek. Performans iyileştirmelerinin yanı sıra Touch ID ve 2. nesil Apple Pencil desteğine sahip.

Yenilenmiş Saat Apple Watch Series 7

Merakla beklenen Apple Watch Series 7 Tim Cook’un anlatımı ile tanıtıldı. Yeniden ele akınmış tasarıma ve ekrana sahip olan saatin en dikkat çekici özelliği %70 daha parlak ekran. Önceki nesillerine göre daha hızlı şarj olabilecek. Ayrıca Watch Series 7, Sağlık hizmetleri konusunda da oldukça iddialı.

Herkesin Beklediği Telefonlar iPhone 13 Ailesi

iPhone 13, hakkında çıkan iddia ve sızıntıları doğrulayarak yenilenmiş kamera tasarımı ile geliyor ve ailenin tüm üyelerinde %20 ufaltılmış çentik bulunuyor. Onun yerine 128, 256, 512 GB’lık üç farklı depolama seçeneği sunuluyor. iPhone 12 ailesi ile yeni tasarım trendine geçen Apple bu tasarımları koruyarak devam ettiriyor. 5 yeni renk seçeneği ile gelecek telefonlarda artık 64 GB depolama seçeneği bulunmayacak. iPhone 13, 6.1 inç %28 daha parlak ekrana sahipken, ailenin en minik üyesi iPhone 13 Mini’de 5.4 inç ekran bulunuyor. Ayrıca her iki model de arka tarafında iki kamera ile geliyor.

Geliştirilmiş kamera özellikleriyle gelen iPhone 13 Pro ve Pro Max‘ler artık OLED 120Hz ekran yenileme hızına sahip. iPhone 13 Pro artık makro fotoğraflar çekebiliyor. Oldukça ciddi iyileştirmelere sahip pro modellerde sırası ile 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlar bulunuyor. Depolama kısmında ise diğer modellerden ayrı olarak 1TB’lık depolama seçeneğine de sahip olacaklar.

Peki Türkiye fiyatları nasıl olacak?

Lansman ile birlikte, tanıtılan ürünlerin başlangıç fiyatları aşağıdaki gibi:

  • 9. Nesil iPad – 3.899 Türk Lirası
  • Yeni iPad Mini – 5.799 Türk Lirası
  • Apple Watch Series 7 – Fiyatı Açıklanmadı
  • iPhone 13 Mini – 10.999 Türk Lirası
  • iPhone 13 – 11.999 Türk Lirası
  • iPhone 13 Pro – 15.999 Türk Lirası
  • iPhone 13 Pro Max – 17.999 Türk Lirası

Lansmanın hemen sonrasında, Apple resmi sitesinde yeni ürünleri sunmaya başladı. Dilerseniz etkinliğin tamamını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image