PC

League of Legends 10.20 Yama Notları

League of Legends 10.20 Yama Notları

League of Legends yeni 10.20 yamasını aldı. Bu yama ile de Karthus, Kassadin, Katarina, Kled, Lulu, Maokai ve Nunu zayıflarken, Aatrox, Braum, Illaoi, Ryze, Sion, Urgot ve Varus şampiyonları güçlendi. Ayrıca oyunda ilerledikçe şampiyonların elde ettiği güç artışına yönelik bazı dengelemeler ve düzenlemelere de yapıldı.

League of Legends 10.20 Yama Notları

Bu yama çok büyük değil. Değişiklikler daha çok oyun ilerledikçe şampiyonların elde ettiği güç artışını ayarlamaya yönelik. İsmini vermek istemeyen mavi büyücümüzün hasarını arttırmak ve alt koridoru kâbusa çeviren Karthus’u dizginlemek, yaptığımız büyük değişiklikler arasında. Şampiyon değişiklikleri dışında, 2020 Dünya Şampiyonası Clash etkinliğini getiriyoruz! Kahraman olma ve kupayı kapma vakti geldi.

Ufak bir not: Bu yamada giriş yaptığınızda yeni Davranış Kuralları’yla karşılaşacaksınız. Bu anlaşma oyuncu olarak sizden beklediğimiz davranışları tanımlamamıza yardımcı oluyor.

Şampiyonlar

Aatrox

R’nin kendisine sağladığı iyileştirme miktarı ileri yetenek seviyelerinde arttı.

Aatrox durdurulamaz bir hasar canavarı olma potansiyeline ulaşmak istiyor. Dolayısıyla orta ve ileri safhalardaki düşüşünü azaltarak darkin gücünden faydalanmasına yardım ediyoruz. Umarız bu savaşçı iblis artık ileri safhalardaki takım savaşlarında etkisiz kalmaz.

R – Dünyaların Sonu

KENDİNE SAĞLADIĞI İYİLEŞTİRME %50/60/70  %50/75/100

Braum

Q’nun taban hasarı arttı; bedeli azaldı.

Braum’un hasarını arttırarak ve mana bedelini azaltarak ona tekli sırada daha fazla özgürlük sunuyoruz.

Q – Buz Yanığı

TABAN HASAR 60/110/160/210/260  75/125/175/225/275
BEDEL 55/60/65/70/75 Mana  45/50/55/60/65 Mana

Illaoi

Pasifin dokunaç çıkarma bekleme süresi azaldı.

Illaoi üst koridorda bir süredir zorlanıyor. Bu yüzden dokunaçlarını özellikle de koridor aşaması sonrası daha sık ortaya çıkarmasını sağlıyoruz. Ayrıca pasifinin bekleme süresinin azalma oranını her iki seviyede bir yerine, her seviyede bir olacak şekilde değiştiriyoruz.

Pasif – Yaşlı Tanrının Elçisi

DOKUNAÇ ÇIKARMA BEKLEME SÜRESİ 20-12 saniye (her iki seviyede bir azalır)  20-7,25 saniye (her seviyede bir azalır)

Karthus

Taban zırhı azaldı.

Karthus bir süredir tüm haritada, özellikle de alt koridorda fazla baskın olduğu için onu ayarlamaya devam ediyoruz. Bu değişiklikle nişancılara karşı savunmalarını azaltmayı hedefliyoruz.

Taban nitelikler

ZIRH 20,88  18

Kassadin

Q’nun kalkanı ilk yetenek seviyelerinde azaldı.

Üst ve seçkin düzeylerdeki Kassadin oyuncuları, rakiplerinin koridoru itmesini çok sık engelliyor ve erken safhalardaki savunma araçlarından faydalanarak güç artışı elde ediyor. Pek çoğu, önce E’yi geliştiriyor, dolayısıyla Kassadin’i daha güvenli bir koridor aşamasına yatırım yapmaya teşvik ediyoruz.

Q – Hiçlik Küresi

KALKAN 60/85/110/135/160  40/70/100/130/160

Katarina

Yerden hançer almanın hasar oranı azaldı.

Katarina üst ve seçkin düzeylerde erken safhalarda haritayı dolaşarak kartopu avantajlarını elde eden çevik bir suikastçı olarak epey başarılı. Bu sebeple erken safhalarda oluşturduğu tehdidi hafifletmek için SG oranını azaltıyoruz.

Pasif – Açgözlü

YERDEN HANÇER ALMANIN HASAR ORANI 1,0 İlave Saldırı Gücü  0,75 İlave Saldırı Gücü

Kled

Taban büyü direnci azaldı.

Kled tüm beceri düzeylerinde hem orta hem de üst koridorda epey güçlü. Bu yordle’ı kertenkelesinden indirmek için oyunculara daha fazla fırsat sunmak istiyoruz.

Taban nitelikler

BÜYÜ DİRENCİ 32,1  28

Lulu

W’nun ilave saldırı hızı azaldı.

Lulu nişancıları çoğu zorlu durumdan kurtararak alt koridorda vahşi bir şekilde büyüdü. Hem saldırıya hem de savunmaya yönelik güçlü bir destek olduğu için Kapris’le elde ettiği çatışma gücü artışını ileri safhalarda azaltıyoruz.

W – Kapris

İLAVE SALDIRI HIZI %25/30/35/40/45  %20/23,75/27,5/31,25/35

Maokai

Q’nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaldı.

Üst koridordaki rakiplerine düzlüğe çıkma fırsatı tanımak için Maokai’nin çatışmalardaki gücünü azaltıyoruz.

Q – Diken Vuruşu

TABAN HASAR 70/115/160/205/250  70/110/150/190/230

Nunu

Taban zırhı azaldı.

Nunu’nun çatışmalardaki gücü, muhteşem baskın ve hedef kontrolü potansiyeliyle birleşince çok güçlü hale geliyor. Diğer ormancıları kartopuyla eskisi kadar fazla ezip geçmemesi için bu gücün bir kısmını zayıflatıyoruz.

Taban nitelikler

ZIRH 32  29

Ryze

Q’nun taban hasarı arttı.

Ryze Dünya Şampiyonası’ndaki rün hapsinden yeni kurtuldu. Bu yüzden onu sezon sonuna hazırlamak için aşırı yüklemek istiyoruz.

Q – Aşırı Yük

TABAN HASAR 65/90/115/140/165  75/100/125/150/175

Sion

Q’nun canavarlara yönelik hasar oranı arttı.

Sion’a ormanda biraz destek olabiliriz. Dolayısıyla Q’sunu güçlendiriyoruz. İlginç bilgi: Artık Q+W kombosunu kullanarak bebek keskingagaları daha rahat kesebiliyor.

Q – Kırıp Geçir

CANAVARLARA YÖNELİK HASAR ORANI 1,0 Saldırı Gücü  1,5 Saldırı Gücü

Urgot

Pasifin erken safhalarda canavarlara verdiği hasar arttı. W’nun hasar değişimi artık hem minyonları hem de canavarları etkiliyor.

Ormanda daha fazla ezergeçere yer verebiliriz ve Urgot etkili adaylardan biri. Bu cüsseli adamın canavarlara verdiği hasarı arttırıyoruz.

Pasif – Dehşet Saçar

CANAVARLARA VERDİĞİ HASAR 60-360  100-360

W – İmha

HASAR DEĞİŞİMİ Minyonlara 50 Hasar verir  Minyonlara ve canavarlara 50 Hasar verir

Varus

E’nin taban hasarı arttı. R’nin bekleme süresi azaldı.

Varus uzun zamandır yüksek beceri düzeylerinde musibet saçtıktan sonra zayıfladı ve yeniden güçlendirilebilir.

E – Ok Yağmuru

TABAN HASAR 50/90/130/170/210  60/100/140/180/220

R – Musibet Zinciri

BEKLEME SÜRESİ 130/100/70 saniye  120/90/60 saniye

Rünler

İnsafsız Avcı

İnsafsız Avcı özellikle de üst düzeydeki orta koridor oyuncuları tarafından kullanıldığında diğer rünleri epey geride bırakıyor. Güvenilirliğini ve taban gücünün bir kısmını azaltıyoruz.

ÇATIŞMA DIŞI HAREKET HIZI İLAVESİ 10 Hareket Hızı (Kelle Avcısı yükü başına +9 Hareket Hızı) (5 yükte en fazla 55 Hareket Hızı)  5 Hareket Hızı (Kelle Avcısı yükü başına +8 Hareket Hızı) (5 yükte en fazla 45 Hareket Hızı)

2020 Dünya Şampiyonası Clash Etkinliği

2020 Dünya Şampiyonası Clash Etkinliği geliyor! 16 takımdan oluşan grupta mücadele ederek daha da görkemli ödüller ve Sihirdar Kupası’ndan esinlenerek tasarlanmış bir kupa kazanın. Program ve ayrıntılar için istemcideki Clash sekmesine göz atın!

Giderilen Hatalar/Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

 • LOL İSTEMCİSİ: Ana Sayfa, Profil ve diğer sekmeler artık yeni hesaplarda güncelleme ilerlemesinin üstünde görünmüyor.
 • LOL İSTEMCİSİ: LoL İstemcisi’nin kayıt dosyaları artık azami dosya boyutuna uygun.
 • LOL İSTEMCİSİ: Oyun içi ayarların istemciden ayarlanamamasına yol açan hata giderildi.
 • LOL İSTEMCİSİ: Koleksiyon sekmesindeki rün sayfaları için silme modundayken, sayfa artık bir rün sayfası silindikten sonra otomatik olarak en üste kaydırılmıyor.
 • Beceri düzeyleri birbirine daha yakın olan takımları eşleştirmeye öncelik veren test değişikliklerinin sayısı arttı.
 • LeaverBuster cezaları artık daha sık veriliyor. Bu özellikle de dereceli oyunlarda bilgisayar başından ayrılan ve oyundan çıkan oyuncular için geçerli.
 • Lux havaya savrulmuşken E – Işık Patlaması yeteneğini yeniden etkinleştirdiğinde artık rakipleri hedeflenenden daha fazla yavaşlatmıyor.
 • Lulu, Illaoi’nin E – Ruh Sınavı yeteneği tarafından kopyalanmışken ve E – Yetiş, Pix yeteneği kendi üstünde etkinken katledildiğinde, takımı artık alanda kalıcı görüş elde edemiyor.
 • Illaoi’nin W – Sille Tokat yeteneği artık rakiplerin büyü kalkanlarını yok edemiyor ve hedeflenen rakibe her zaman eksiksiz hasar veriyor.
 • Vladimir’in Q – Kan Nakli yeteneğinin ipucu, minyonlara yönelik iyileştirme azalması hakkında bilgi içerecek şekilde güncellendi.
 • Evelynn’in Pasif – İblis Gölge yeteneğinin ipucundaki 2 saniyelik bekleme süresi 1,5 saniye olacak şekilde güncellendi.
 • Sylas R – Gasp yeteneğiyle Shyvana’nın R – Ejderin Öfkesi yeteneğini çaldığında artık mana kaybetmiyor.
 • Ölü Adamın Zırhı’na sahip şampiyonların bazı güçlendirilmiş saldırıları, artık iki kat Yenilmez yükü sağlamıyor.
 • Sihir Üstadı Zoe ve Sihir Üstadı Zoe Prestij Serisi’nin E – Hınzır Uyku Baloncuğu yeteneğinin alan etkili görsel efekti, yeteneğin süresine uygun hale getirildi.
 • Alınan bir kostüm çerçevesinin, istemci yeniden başlatılana dek Koleksiyon sekmesinde görünmemesine yol açan hata giderildi.
 • Kış Mucizesi Orianna’nın R – Komut: Şok Dalgası yeteneğinin pırıltı görsel efekti artık yapıların içinden görünmüyor.
 • Uzay Serüveni Kayn’in bir rakip tarafından işaretlendiğinde büyüyüp küçülmesine yol açana hata giderildi.
 • Vayne R – Son Hazırlık yeteneği etkinken Q – Takla yeteneğini kullanarak gizlendiğinde oynatılan ses, artık kesintiye uğramadan rakipler tarafından da duyulabiliyor.
 • KOD ADI: Vayne, bir rakip saldırısından isabet aldığında artık kan/et sesi yerine metalik bir ses oynatıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu