Marvel Yeni Yol Haritasını ve Yapımlarını Duyurdu!

Marvel Studios, yeni dizi ve filmlerini resmen duyurdu.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
5 Dk Okuma Süresi
marvel 1

Marvel Sinematik Evreni, sürekli büyümeye ve genişlemeye devam ediyor. Yeni karakterlerin ve hikayelerin evrene dahil olması sebebiyle son yıllarda bir sürü yapım izledik. Bu yapımların bazıları hayranlar tarafından oldukça beğenilirken bazıları ise hayranları hiç tatmin etmedi.

Marvel Studios, 3 yıl önce gerçekleşen Comic-Con etkinliğinde açıkladığı yol haritasının neredeyse sonuna geldi. Hayranlar merakla yeni filmlerin ve dizilerin duyurulmasını bekliyor. Sonunda beklenen duyuru gerçekleşti. Kevin Feige, “The Multiverse Saga” ismi verilen 4.evrenin başlattığı 5.evrenin devam ettireceği ve 6.evrenin sona erdireceği yeni yol hartiasını açıkladı.

Duyurulan yapımlara baktığımızda ise filmlerden ziyade biraz dizilere ağırlık verildiğini görüyoruz. Özellikle geçtiğimiz gün duyurulan yeni animasyon dizilerine ek olarak yeni diziler duyurulması birçok hayran tarafından olumsuz karşılandı. Ancak merak etmeyin yeni filmler bomba gibi geliyor. Dilerseniz duyurulan tüm yapımlara beraber bakalım.

Marvel 5. Evreyi Bu Filmle Başlatacak; Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant Man and the Wasp Quantumania

Marvel Sinematik Evrenin 5.evresini başlatacak olan yapım, Ant-Man serisinin üçüncü filmi niteliğinde olan Ant-Man and the Wasp: Quantumania olacak. Bu yapım çok fazla sürpriz niteliğinde olmasa da artık çıkış tarihini resmen biliyoruz. Scott Lang ve Reed Richards‘ın nereye kaybolduğunu ve hikayelerinin nasıl devam edeceğini göreceğiz.

Bu filmin yönetmen koltuğunda da daha önceki filmlerden tanıdığımız Peyton Reed oturuyor. Ms.Marvel dizisinde Scott Lang‘ın dünyayı kurtardıktan sonra podcast serisine başladığını ve kendini zaman ayırdığını öğrenmiştik. Sizce bu çılgın adamın hayatında neler ters gitmiş olabilir? Ant-Man and the Wasp: Quantumania, 17 Şubat 2023 tarihinde vizyona girecek.

Yeni Disney Plus Dizimiz Secret Invasion

Secret Invasion

Yaklaşan bu dizide Nick Fury (Samuel L. Jackson) ve Talos (Ben Mendolsohn) Skrull‘ların Dünya’ya en üst düzeyde sızdığı ve kompo girişiminde olduğunu izleyenlere gösterecek. Çok fazla detay verilmeyen dizi 5.evrenin ilk dizisi olacak. Comic-Con panelinde Cobie Smulder, diziyi insanlar ve Skrull‘lar arasında bir “tahmin oyunu” olarak nitelendirdi. Secret Invasion, 2023 yılının bahar aylarında Disney Plus‘ta izleyiciyle buluşacak.

Evrenin En Rahat Ekibi Geri Geliyor; Guardians Of The Galaxy, VOL. 3

Guardians Of The Galaxy VOL. 3

Bu film içinde çok fazla detay verilmiyor olsa da yönetmen James Gunn‘ın uzun süredir bu yapım üzerinde çalıştığını biliyoruz. Serinin daha önceki filmleri gibi izleyenleri eğlendiren ve evren hakkında yeni bilgiler öğreneceğimiz bir yapım olacak. Ayrıca bu film ile Guardians Of The Galaxy serisi sona erecek. Yapım 5 Mayıs 2023 tarihinde vizyona girecek.

Hawkeye Dizisinde Tanıştığımız Yeni Karakter; Echo

Echo

Hawkeye dizisinde evrene dahil olan Maya Lopez yani Echo karakterini tanıtacak ve ona odaklanacak. Dizi hakkında şuan için çok fazla bilgi açıklanmasa da Vincent D’Onofrio ve Charlie Cox‘un yanı sıra Zahn McClarnon‘un da oyuncu kadrosunda olduğu açıklandı. Dizi 2023 yılının yaz aylarında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Yarım Kalan Hikayeyi Bitirme Zamanı Geldi; Loki 2.Sezon

Loki 2

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de çekimleri başlayan Loki dizisinin 2.sezonu içinde çok fazla detay verilmedi. Tom Hiddlestone yani Loki‘nin yeni sezonunda nasıl bir hikaye izleyenlere sunulacak henüz bilmiyoruz. Loki‘nin yeni sezonu 2023’ün yaz aylarında Disney Plus üzerinden izleyiciyle buluşacak.

Yarım Kalan Hikayelerden Bir Tanesi Daha; The Marvels

The Marvels

Captan Marvel‘in yarım kalan hikayesini izleyenlere gösterecek dizide Ms.Marvel dizisinde tanıştığımız Kamala Khan yer alacak. Ms.Marvel‘a ne olduğunu öğreneceğimiz film hakkında çok fazla bilgi açıklanmadı. The Marvels, 28 Temmuz 2023 tarihinde vizyona girecek.

5.Evrenin Duyurulan Diğer Yapımları

  • Blade – 3 Kasım 2023
  • IronHeart – 2023 Sonbaharı (Disney Plus dizisi)
  • Agatha: Coven of Chaos – 2023 Sonları (Disney Plus dizisi)
  • Daredevil Born Again – 2024 Baharı
  • Captan America New World Order – 3 Mayıs 2024
  • Thunderbolts – 26 Temmuz 2024

6.Evrenin Duyurulan Yapımları

  • Fantastic Four – 8 Kasım 2024
  • Avengers: The Kang Dynasty – 2 Mayıs 2025
  • Avengers: Secret Wars – 7 Kasım 2025
Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir