Microsoft Yeni Nesil Windows’u Tanıtacağı Tarih Belli Oldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft, 24 Haziran tarihinde uzun zamandır beklenen yeni nesil Windows’u tanıtmaya hazırlanıyor. Microsoft, Windows için sırada neler olduğunu bizlere gösterecek.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ve baş ürün sorumlusu Panos Panay Windows etkinliğinde bizlere sunum yapacaklar. CEO Nadella geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği bir konferansında, Microsoft Windows’u sadece yenilemekle kalmıyor ayrıca yeni nesil bir Windows üzerinde çalışıyor demişti.

Şimdiye kadar öğrenilen bilgilere göre Microsoft, Windows’a gelecek olan önemli yeni özellikleri detaylandıracak. “Sun Valley” kod adı ile bilinen yeni Windows sürümü bizlere tasarımsal ve görsel iyileştirmeler, kullanıcı arayüzü değişikleri gibi yenilikler sunacak. Ayrıca sunumda DirectStorage, AutoHDR veya yeni DX12 Ultimate özelliklerinden herhangi biri hakkında yeni bilgiler duyabiliriz.

Sunumda revize edilmiş Windows 10 ya da yepyeni bir Windows sürümü görebiliriz. Her ne olursa olsun bu güncelleme Windows’un son 10 yılda aldığı en büyük yenilik olacak. Windows sunumu 24 Haziran Perşembe günü saat 18:00’da başlayacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image