Mortal Kombat 1 İçin Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Mortal Kombat 1'in ilk oynanış fragmanına tanıklık ettik.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız yeni duyuruya ev sahipliği yapan Summer Game Fest 2023, Geoff Keighley’nin sunumuyla bugün itibariyle TSİ 22:00’da başladı. Önceden duyurulan yapımların yanında birçok oyun ve oynanış sekansları da ilk kez olarak bu sahnede oyun severlerin beğenisine çıktı.

NetherRealm Studio’nun geliştirdiği Mortal Kombat 1 için nihayetinde bir oynanış fragmanı yayınlandı. Kung Lao ve Sub-Zero dövüşüyle başlayan oynanış, başka dövüşlerin yanında Kameo Dövüşçüleri sistemiyle birlikte son buldu.

Mortal Kombat 1 oynanışı neler gösteriyor?

Gösterilen fragman, Kung Lao ile Sub-Zero’nun dövüşüne giren Liu Kang’ı ve kendisinin belli sebeplerden ötürü şampiyon dövüşçüler aradığını belirtmesiyle başlıyor. Bunun yanında Johnny Cage ile Kenshi ve Kang’ın genç bir Raiden’a ders verdiği de görülüyor.

Kitana ve Mileena karakterlerinin ardından ise Kameo Dövüşçüleri sistemi de fragmanla birlikte açıklandı. Güncel olarak Jax, Sonya Blade, Goro ve Stryker’dan oluşan kadro, basit şekilde ana dövüşçünün yanına seçilebiliyor. Bu karakterler dövüş esnasında kontrol edilemese de çeşitli kombolarla kendi ataklarını uygulayacak şekilde çağırılabiliyor.

Kendilerine ait bir barları olan Kameo Dövüşçüleri, ana şampiyonlardan da seçilebiliyor. Örneğin ana dövüşçünüz Sub-Zero olmasına rağmen kameo olarak tekrardan Sub-Zero’yu seçebiliyorsunuz.

19 Eylül’de Xbox Series X/S, PS5, PC ve Switch için çıkış yapacak olan Mortal Kombat 1, ön siparişle alınması takdirde Shang Tsung karakterini ve beta testine erken erişim iznini de beraberinde verecek.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir