KONSOL

PlayStation Özel Call of Duty: Black Ops Cold War Zombi Modu

PlayStation Özel Call of Duty: Black Ops Cold War Zombi Modu 

Activision, Ekim ayı başında Call of Duty:Black Ops Cold War’un yeni bir ortam, yeni karakterler ve seride ilk kez olan çapraz platform oyunuyla “tamamen yeni bir mod” olan Zombies’in başlayacağını duyurdu. Ne var ki, bugün PS Blog’da tanıtılan yeni Zombies Onslaught modunun bir yıllığına PlayStation 4/5’e özel olması açıkçası biraz garip geliyor. Ancak PC oyuncuları Zombies Onslaught’a Kasım 2021’de erişebilecekler.

Zombies Onslaught, temelde iki oyunculu bir horde (sürü) modu. Oyuncular, çeşitli çok oyunculu haritalardan türetilmiş konumlara tam özel ekipmanlarıyla ancak “Dark Aether Orb” tarafından oluşturulan bir bariyer içinde hapsolacaklar. Zombileri öldürdükçe küre şarj olacak. Yeterince zombi öldürürseniz küre hareket etmeye başlayacak. Kürenin dışındaysanız Dark Aether hasarı alacaksınız, bu yüzden sabit noktada kalmamak en mantıklısı. Ya bariyer hareket etiğinde hareket edecek ya da öleceksiniz.

Activison kürenin sıkı sınırlarının normal yaratıkları bile tehlikeli hale getirebileceği konusunda uyardı ancak işin zorlayan tarafı burası olmayacak, zombiler daha güçlü “Elit” düşmanlar içerebilen dalgalar ile saldıracak. Anladığım kadarıyla amaç, ölene kadar öldürmek, mümkün olan en yüksek sıralamayı almak, ek olarak zombilerde ve çok oyunculu savaşlarda kullanılabilecek ödüllerin kilidini açmak.

Şimdiye kadar çığır açan çok oyunculu bir deneyim gibi görünmüyor ve bu yüzden PC’de yokluğu da çok hissedilmeyecek olsa gerek. Yine de Reddit ve sosyal medyada pek çok olumsuz daha doğrusu “mutsuz” tepki var: Zombies Onslaught 21 Kasım 2021’de “diğer platformlarda” da mevcut olacak. Tabi muhtemelen o zaman kadar yeni bir Call of Duty oyununu duyacağımız da yüksek ihtimal.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu