PCKONSOL

Rainbow Six Siege’in Yeni Operatörü Aruni

Ubisoft, popüler rekabetçi oyunu Rainbow Six Siege’in Neon Dawn operasyonu ile oyuna dahil olacak yeni operatörü, eskiden Tayland Kraliyet Polisi detektifi olan Aruni için kısa bir fragman yayınladı.

Hakkında daha fazla bilgiye 8 Kasım Pazar günü ulaşabileceğimiz Rainbow Six Siege’in Tayland’lı yeni savunma operatörü Aruni, geçişleri lazerlerle koruyan bir teçhizata sahip olacak.

Saldıran tarafta bulunan operatör olan Jordan “Thermite” Trace’in Aruni için açıklaması ise şu şekilde:

Yıllardır onu Apha “Aruni” Tawanroong olarak tanıyorum. Tanışığımızda Tayland Kraliyet Polisi’nde detektifti. Benden ilk başta hoşlanmadığını düşünüyordum ki, aslında benim tepkimi ölçüyormuş. Gerçekten detaycıdır ve her zaman diğerlerinin göremediği bağlantılar kurarak yukarı katta bir şeyler yapıyordur. Tam da bu sebepten ötürü çok iyi bir detektiftir. Bangkok’da bazı işler yapmıştık, ancak o operasyonun detayları hala gizli. Çok kötü yaralanmıştı… Ben onu kaybettiğimizi düşünmüştüm.

Aruni iyileşme sürecine odaklanabilmek için Tayland Kraliyet Polisi’nden ayrıldı. Her mücadeleyle pozitifliği ve odağıyla tek başına ilgilendi. İyileşmesinin ardından çalışmaya özel dedektif olarak geri döndü. Polisken birçok dost edinmişti, etrafı geniştir. Sanırım Jaimini “Kali” Shah ile de oradan tanışıyorlar. Aruni’nin Nighthaven’da gözükmesi uzun sürmedi. Hassas hisleri ve kapasitesiyle on numara bir savunan.

Bangkok’taki o operasyon sıkıntıya girdiğinden beri birbirimizi görmedik, ancak ben teması koparmamaya çalıştım. Onu yarı yolda bıraktığımı düşünmüştüm ve mesajlarıma yaptığı kısa dönüşler de mesafeli duruyordu. Bana kızgın olduğunu düşünmüştüm. Gerçek şu ki Aruni kendini her zaman meşgul tutar. Azimli, yüksek motivasyonlu ve inanılmaz odaklı birisi. Bu sebeple onun için kızgınlık yalnızca bir dikkat dağıtıcı öğe olsa gerek. Birkaç hafta önce yeniden görüştüğümüzde sanki hiçbir şey değişmemiş gibiydi.

Aruni’yle yeniden çalışmayı çok isterim. Nighthaven’daki rolü onu çok değiştirmese de Program’a büyük katkısının olacağından eminim. Aynı zamanda düşmanların hızlarını düşüren ve gidebileceği yerleri kısıtlayan bir cihazı da yanında getiriyor. Invitational’da farklı takımlardayız. Ancak oyunlar bittiğinde geçmişi anacak zamanımız olacak. Olay şu ki Aruni geçmişte kalmıyor – her zaman geleceğe, ilerlemeye ve dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmeye odaklanmış durumda. Keşke bu filozofiye karşı yaklaşımını hepimiz öğrenebilsek.

– Jordan “Thermite” Trace

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu