Red Dead Redemption 2’nin PC Oyuncuları, Konsol Oyuncularını İkiye Katladı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Red Dead Redemption 2 çıktığı günden bu yana gerek hikayesi, gerekse oynanışı ile neredeyse tüm oyuncuların beğenisini kazanmıştır. Ancak, PC oyuncuları oyunu oynamak için tam birsene beklemek zorunda kaldı ama oyuncular bu bekleyişin karşılığı olarak PC’e özel olarak daha iyi grafikler elde etti.

Red Dead Online Standalone versiyonu ise geçtiğimiz aylarda gayet uygun fiyata (eski fiyatı ile 40₺) çıkışını yaptı. Hal böyle olunca, oyunun oyuncu sayısı da bir hali arttı.

SuperData’nın aylık raporuna göre Red Dead Redemption 2’nin PC kitlesi konsol kitlesinden 2 kat daha fazla. Hatta, Red Dead Redemption 2’nin PC oyuncu kitlesinin şimdiye kadar ki en yüksek seviyesine Ocak 2021’de ulaştı.

Red Dead Online ve Red Dead Redemption II Aralık ve Ocak ayında PC’de toplamda 1.8 milyon, konsolda ise 611 bin kopya satmış. Görünüşe bakılırsa, Red Dead Online Standalone versiyonunun fiyatı herkesi memnun etmiş.

PC oyuncuları çok büyük ihtimalle, daha iyi grafik, daha stabil FPS ve Online’a kolay erişim gibi sebeplerden oyunun PC versiyonunu tercih etti. Mantıklı bir seçim.

RDR 2 satışları gayet iyi gidiyor ama maalasef ki, serinin ilk oyununu oynamak isteyen PC oyuncuları hala daha ilk oyunun ne bir remake’inden, ne de port’undan haber alamadı. Umarız yakın zamanda duyurulur…

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir