Hayatı Oyun Olanların Buluştuğu Platform
SOL Banner
SAĞ Banner

Red Dead Redemption ve GTA Arasındaki 3 Gizli EasterEgg

Red Dead Redemption ve GTA Arasındaki 3 Gizli EasterEgg

Fans of Rockstar başlık altında toplanan yazıda, Grand Theft Auto ile Red Dead Redemption serileri arasında bir bağıntı olduğu ve bununla alakalı 3 tane bağıntı olduğu yazıldı. Epic Games Store’un GTA V’i ücretsiz yaptığı andan itibaren kimi oyuncu bunu fırsat bilip oyunun Easteregg’lerini bulmaya kalkışmışlar.

Bizde bunları size aktarmaya çalıştık:

1- Los Santos’un çeşitli yerlerinde raflarda bulunan göze çarpmayan yazarı  J. Marston ve ismi Red Dead olan bir kitap.

Kitapta Red Dead Redemption’un ana karakteri olan John Marston hakkında değil, ancak kitapta yer alan karakter, oyunda birçok kez görülen oğlu Jack ile ilgili. Dahası, anlatılan genç çocuk sıklıkla yazar ya da bilim adamı olmak istediğinden bahsetmiş.

2- Dead Redemption 2’deki yan görevlerden biri sırasında tanıştığımız Francis Sinclair‘dir.

Francis’in GTA V’deki Epsilon Programında tapılan Kraff adlı mistik bir tanrı olduğuna inanıyor. Görünüşe bakılırsa bu Red Dead Redemption’daki Sinclair figürüne karşılık geliyor.

3- Her iki oyunda da Koca Ayak efsanesi aynı bölgede geçmektedir.

Red Dead Redemption: Undead Nightmare ve GTA V oyunlarında çıkan bu koca ayak; Undead Nightmare oyununda Shann Dağlarında, GTA V’de ise Chilad Dağında geçmektedir. Her iki dağ aynı gibi görünmese de buralar UFO ve Koca Ayak gibi paranormal olayların geçtiği yerdir.

Rockstar Games oyunlarına bu tarz ilginç şeyleri ve eastereggleri koymayı seven bir firma. Sizin de karşılaştığınız tuhaf şeyler varsa yorumlara yazabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.