Sherlock Holmes Chapter One İçin 7 Dakikalık Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Gamespot‘un sunduğu Play For All etkinliğinde Sherlock Holmes Chapter One’dan yeni oynanış fragmanı yayınlandı. Daha öncesinde IGN‘nin sunduğu Summer of Gaming etkinliğinde sinematik fragman görsek de, bu yeterli değildi. Neyse ki, bu etkinlikte oyundan detaylı oynanış fragmanı gördük. Fragman, oyunun biz oyunculara sunduğu tamamen keşfedilmeye açık şehrini ve mekaniklerini gösteriyor.

Ayrıca, Türkçe arayüz ve altyazıya sahip oyunda Türk hamamları da bulunuyor. Ne kadar kullanışlı olur, bilemeyiz ama böyle bir yerin bulunması yüz güldürü.

Ek olarak, Sherlock Holmes Chapter One’da, serinin diğer oyunlarından farklı olarak çok daha çeşitli kişiselleştirme seçenekleri olacak. Açık dünya bir Sherlock Holmes oyunu nasıl olur, hep birlikte göreceğiz.

Sherlock Holmes Chapter One, 2021‘de PS4, PS5, Xbox Series X, Xbox One, Steam, GOG ve Epic Games Store için çıkışını yapacak.

Sherlock Holmes Chapter One’ın Tanıtım Bülteninden

Sherlock Holmes: Chapter One

Efsanesi Seninle Başlıyor!
Sherlock olarak bu açık dünya dedektiflik macerasında verdiğin kararlarla namın yürüyecek. Aldatmaca, şiddet ve çıkarımlar, elinde olan yeteneklerin sadece bazıları. Gizemli yardımcın ve akıl danıştığın arkadaşın Jon da yanında.

İster sorunları çözmek için kaba kuvvet kullan, istersen de aklını kullanarak zaaflarını tespit ettiğin düşmanlarının bir adım önünde ol.

Araştırmacı yeteneklerini güçlendirdikçe hangi durumun ne gerektirdiğine karar ver. Geçmişinle yüzleşerek kaderinde yazan efsaneye dönüşme zamanın geldi.

Sherlock Holmes: Chapter One

Sherlock, Sherlock Olmadan Önce
Yetişkinliğe geçiş aşamasında genç bir süvari olan Sherlock ile daha önce hiçbir oyunda veya hikâyede olmayan yollarla itibar kazanacaksın. Efsane olmadan önceki genç kibrini ve saflığını hiç görmemiştik. Artık bu zamanları yaşayacaksın.

Küresel Soruşturma
Bir sonraki ipucunun nereden geleceğini asla bilemezsin. Gerçeğin peşinde, ipuçlarını, dedikoduları, kılık değiştirmeyi, etiketleri ve belirlenmiş kanıtları kullanarak şehri keşfet ve aklında sağlam bir dava kur.

Sakinliğini Koru
Silahlar bir yere kadar yardımcı olur, ancak havalı tarzını korumak için yapabileceğin şeyler de var. Düşmanın zaaflarını parlak gözlem yeteneklerinle ortaya çıkar veya ortamın şartlarından faydalanarak düşmanı ellerini kirletmeden alt et.
Sherlock Holmes: Chapter One aksiyon sahnesi

Farklı Bir Jon
John Watson’dan önce, en yakın ve tek arkadaşın olan farklı bir Jon vardı. Sahiden, kimdi o?

Kararan Bir Gelgit
19 yüzyılda geçen, hareketli ancak cennet hariç her yere benzeyen bir Akdeniz adası. Adalıların geleneklerine bağlı olması ve yabancıları dışlaması senin işini daha da zorlaştırırken, politik yozlaşma ve suçlar tavan yapmış durumda.

Hakikat ve Yalanlar
Her hikâyenin iki yüzü vardır ve gururlu adalılar da farklı bir hakikat ve adalet algısına sahip.

Gerçeği ortaya çıkarmanın yarardan çok zararı olup olmadığına karar vermek ve nasıl bir insana dönüşeceğini belirlemek sana kalmış.

Sherlock Holmes: Chapter One şehir

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir