Oyun Haberleri

Skandal: EA Çalışanı Nadir Oyuncu Kartlarını Para ile Satıyormuş

Dün gece saatlerinde Twitter gündemine bomba gibi düşen #EAGATE hashtag’i altında bir çok FIFA içerik üreticisi, ilginç bir skandalı ortaya çıkardı.

Ortaya çıkan bazı mesajlara göre bir EA çalışanı, binlerce dolar karşılığında Ultimate Team’de nadir oyuncu kartlarını el altından satıyormuş.

Bildiğiniz üzere FUT Icon’lar alınması zor kartlardır. Geçtiğimiz günlerde gündemden düşmeyen lootboxes adı altında paketlerden alınabilen bu kartların çıkma olasılığı çok düşüktür ve “çok şanslı” olmadığınız takdirde bu paket kumarında sırf bir Icon oyuncu için sağlam para dökmeniz gereklidir. Ancak bazı oyuncular belli ki bu kumara girmeyip kartları direkt alıcıdan temin ediyormuş.

Söz konusu bu mesajlara göre bir EA çalışanı, Icon ve TOTY kartlarını 1000 euro gibi dudak uçuklatan bir meblağa satıyormuş. Risk garantisinin olmadığını belirten satıcı, başka alıcıların da olduğunu da eklemiş.

Çoğu Ultimate Team oyuncusunun bu hileli oyundan bir özel kart çıkarma çabaları bir yana, böyle bir karaborsanın olması ve bu karaborsayı da bir EA çalışanının yönetiyor olması gerçekten de lootboxes’lara olan güvenimizi iyice sarsacaktır. Umarız EA bunun arkasındaki kişiyi bulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu