Sony Yapımları Mobil Platformlara Gelebilir mi?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Sony, PlayStation markalarının sadece PC’ye değil ancak mobil platformlara da çıkmasını ciddi anlamda düşünüyor zira SIE direktörü Jim Ryan, bu konudaki fikirlerini ve şirketin gelecekteki olası planlarını aktardı.

Sony

Sony, mobil platform hakkında ne düşünüyor?

PC oyuncularından sonra PlayStation oyunlarını bekleyebilecek bir başka kesim de mobil oyuncular oldu. Nisan ayı duyurusundan sonra şirket, “unutulmaz” markalarını mobil platformlara getirmeye oldukça ciddi bakıyor. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, Famitsu’ya verdiği bir röportajda bu konudaki fikirlerini dile getirdi:

“Gelecekteki girişimlerin bir parçası olarak, yıllar içinde geliştirdiğimiz birçok unutulmaz markayı kullanarak mobil oyunlar yaratmayı düşünüyoruz.”

SIE direktörü bu konuyla alakalı ileriki herhangi bir detay paylaşmasa da şirket, mobil oyun sektörüne de ağırlık vermeyi düşünüyor. Elbette mobil platformlara kallavi markaların mı geleceği yoksa mobil Mario veya Pokemon benzeri oyunlar mı geleceği de henüz belirsiz. Buna rağmen mobil bir God of War veya Ghost of Tsushima gerçekten de harika olurdu…

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir