Söylenti: Yeni Metal Gear Solid Remake’leri ve Silent Hill Oyunu Yolda

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Konami’nin bu zamanlarda sadece PES ile öne çıktığını görsek de sanırız şirket, yakında yeni oyunlarla karşımıza çıkacak. Yeni Metal Gear Solid oyunu gelmesi biraz zor olsa da, MGS Remake hakkında söylentilerin çok olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca uzun zamandır Konami’nin yüzüne bakmadığı, söylentileri ve sızıntıları ile gündemde olan Silent Hill‘den yeni sızıntılar var.

Sektörün içerisinden olan KatharsisT, ResetEra‘da Sony çatısı altında yeni Silent Hill oyunun geliştirildiğini bildirdi. Ancak stüdyonun değiştiğini ve yeni stüdyoyu kişisel sebeplerden dolayı ifşa edemediklerini belirtti. Bu stüdyo The Medium’un geliştiricisi Bloober Team olabilme ihtimali daha öncesinde çıkan söylentiler ve sızıntılar nedeniyle çok yüksek.

Belki de Silent Hill’den daha şaşırtıcı olanı ise birkaç Metal Gear Solid oyununun Remake’leri Bluepoint tarafından geliştirildiğinin söylenmesidir herhalde. Biliyorsunuz ki, Bluepoint, oyunların Remake ve Remastered’larını yapmakta zirvelere oynuyor. Hal böyle olunca MGS Remake’leri günümüz standartlarına uyarlanmış ve orijinal oyuna sadık kalacaktır. Zira Bluepoint genellikle bu stratejide ilerler.

Yeni Silent Hill oyununu ve MGS Remake’lerinin duyurusu yakın gibi. E3’e Konami’nin de katıldığını düşünürsek, Konami yeni oyunlarını E3‘de duyurabilir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image