Söylentiler Savaşı! Star Wars: Knights of the Old Republic’in Remake’i Üstünde Halen Daha Çalışılıyor

Star Wars: Knigts of the Old Republic, Sith düzeni gibi küllerinden yükselecek olabilir.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

BioWare ve Aspyr tarafından geliştirilen ve 2003’ten beri Star Wars markası adı altında başarılı bir yapım olarak kabul edilen Knights of the Old Republic’i biliriz. Parti tabanlı bir rol yapma deneyimi sunan ve Galaktik İmparatorluk’tan 400 yıl öncesini konu alan bu derin yapımın bir remake sürümünün açıklandığını da hatırlarız.

Nitekim çıkan söylentilerin ardından çıkan başka söylentiler(…) KOTOR’un remake versiyonundan umudun kesilmediğini ve oyunun halen daha geliştirildiğini ifade ediyor. Artık neye inanacağımızı şaşırdık.

Star Wars: Knights of the Old Republic remake’e ne oldu? (gerçekten)

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Giant Bomb’da oyun dünyasıyla alakalı tutarlı söylentileriyle tanınan Jeff Grubb, Game Mess Mornings yayınında KOTOR remake’in ölü bir proje olduğunu belirtmişti. Grubb, oyunun Embracer ve Saber tarafından terk edildiğini de eklemişti.

Bugün itibariyle ResetEra forumunda ise çıkan bir başka söylenti ise Bloomberg’den tanıdığımız Jason Schreier’dan geldi. Schreier, Saber Interactive’den iki kişiyle konuştuğunu ve onların dediğine göre geliştirme sürecinin halen daha devam ettiğini duyduğunu ifade etti.

“’Yaşıyor mu?’ ve ‘Gerçekten ortaya çıkacak mı?’ iki farklı soru. Üçüncüsü ise ‘Eğer ortaya çıkarsa aslında neye benzeyecek?’” diye yazdı. “Bununla birlikte, Saber’de hala üzerinde çalıştıklarını söyleyen iki kişiyle konuştum, dolayısıyla şu anda üzerinde “hiçbir şekilde” çalışılmadığına dair yorumun doğru olduğuna inanmıyorum.

Geliştirilme süreci ilerlese bile Schreier, oyunun çıkıp çıkmayacağı yahut çıktığında nasıl bir form alacağına dair soru işaretleri de oluşturuyor. Anlayacağınız durum bir Schrödinger’in kedisi formuna dönüştü: hem ölü hem de canlı ama ölçümü yapana kadar bilinemiyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image