Steam’de VPN Kullanarak Ucuza Oyun Alanlara Kötü Haber

Brz Konuk
Brz Konuk
1 Dk Okuma Süresi

Steam’de VPN Kullanarak Ucuza Oyun Alanlara Kötü Haber

Bildiğiniz üzere Steam, mağazasında bulunan oyunlar için ülkelere göre fiyatlandırma politikası izliyor. Yani herhangi bir oyunun fiyatı Türkiye’de 50 TL iken Amerika’da 25$ olabiliyor. Hal böyle olunca oyuncular da Steam’de VPN kullanarak bölgelerini değiştiriyor ve başka ülkenin mağazasından daha ucuza oyun alabilmek için bu yönteme başvurabiliyorlar. Valve’de bu durumu engellemek amacıyla mağazasında yeni tedbirleri hayata geçirdi.

Yeni gelen güncelleme ile şayet VPN ile ülke değiştirerek oyunu satın almak istediğiniz taktirde, o ülkenin ödeme yöntemini kullanmanız zorunlu hale geldi. Yani bundan sonra şayet başka bir ülkenin mağazasından alışveriş yapmak istemeniz halinde o ülkeye ait kredi kartı, banka kartı veya o ülkede kullanılan bir ödeme yöntemini kullanmanız gerekli oldu.

Bu durum ülkemiz için olumlu olarak karşılanabilir. Zira bölgesel fiyatlandırma uygulayan Steam’de bulunan oyun yayıncıları, bu durumun suistimal edilmesinden oldukça şikayetçiydi. Bu tedbirler ile oyun yayıncılarının endişesi bir nebze olsun giderilmiş oldu.

Ne dersiniz sizce de bu durum biz Türk oyuncuları için ekonomik bir fayda sağlayabilir mi?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir