KONSOLOyun Haberleri

The Legend of Zelda: Breath of the Wild Devam Oyunu 2022’de Geliyor

Serinin bu oyunu sizi gökyüzüne çıkaracak.

Nintendo, E3 Oyun Fuarı’nda gerçekleştirdiği bir sununmla, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu sonunda gösterdi. Yaklaşık 1,5 dakikalık bir teaser ile sevenlerinin karşısına çıkan oyun, büyük ilgi topladı.

Oyun ilk olarak E3 2018’de duyuruldu ama Nintendo o günden bu yana sessizliğini hiç bozmadı. Neyse ki artık elimizde sağlam bilgiler var. İlk oyunla kıyaslayacak olursak yeryüzü olduğundan daha karanlık ve tehlikeli gözüküyor. Hyrule kalesi küllerinden yeniden doğarcasına yükseliyor. Bu ufak teaser da bile bizi tedirgin etmeye yetecek yeni düşmanlar bulunuyor. Neyse ki artık yönümüzü gökyüzüne çeviriyoruz.

Serinin devam oyununda, havada bulunan adalara seyahat edebileceğiz. Bu adalarda bizi neler karşılıyor, onu hiç bilmiyoruz.  Çeşitli ödüller bulunduran shrinelar da olabilir, kaçmamız gereken düşmanlar da. Oyunun temel mekaniği süzülme ise çok daha önem kazanacak ve zevkli hale gelecek gibi duruyor.

Devam oyunun çıkış tarihi net bir şekilde açıklanmadı. Sadece 2022 yılında  geleceğini biliyoruz. Oyunun adı ise gizli tutulan başka bir detay. Peki siz gösterilen teaserı nasıl buldunuz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu