Ubisoft, Avatar, Mario + Rabbids ve Skull and Bones Oyunlarının Bu Mali Yılda Çıkacağını Onayladı

Oyunlar, Ubisoft'un bu mali yılının ikinci yarısında çıkışını gerçekleştirecek.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un büyük bütçeli yapımları kısa süreli aralıklarda yayınlayıp yeterince kâr elde edemediği ve içerisinde bulunduğu süreç itibariyle de ekonomik olarak mükemmel bir konumda olmadıklarını biliyoruz. Mali açıdan zor günler yaşayan şirket adına merak edilen bazı önemli sorulardan bir tanesi olan; uzun süre önce duyurulmuş birkaç adet geliştirilmekte olan yapımın çıkış dönemleri ise Ubisoft tarafından onaylandı.

Ubisoft’un yaptığı açıklamaya göre, uzun süreli bir sessizliğe bürünmüş olan korsan temalı Skull and Bones oyunu, Avatar evreninde geçen Avatar: Frontiers of Pandora ve Nintendo Switch konsoluna özel olarak geliştirilen Mario + Rabbids Sparks of Hope yapımları içerisinde bulunduğumuz mali yılın ikinci yarısında (1 Nisan 2023’e kadar olan süreç) çıkışını gerçekleştirecek.

2013 yılında Assassin’s Creed 4: Black Flag için spin off projesi olarak geliştirilmeye başlanan ve sonradan alınan bir kararla korsan temalı yeni bir oyuna dönen Skull and Bones yaklaşık 1 yıl uzağımızda duruyor ve oyun hakkında hâlen çok fazla detaya hâkim olmadığımız için bu da yapımı merak edilesi kılıyor.

The Division’ın geliştirici stüdyosu Massive Entertainment’ın yeni ürünü olacak olan Avatar: Frontiers of Pandora yapımı da 1 yıllık süre içerisinde çıkış yapacak. Oyunun, aralık ayında çıkışını yapacak olan yeni Avatar filmi olan Avatar: The Way of Water’ın lansman yapmasından kısa bir süre sonra yayınlanması mümkün gibi görünüyor.

Mario Rabbids Sparks of Hope

Son olarak da Ubisoft Milan tarafından geliştirilen ve Switch konsoluna özel olarak hazırlanan Mario + Rabbids Sparks of Hope yapımı da yine aynı şekilde belirtilen zamana kadar çıkışını gerçekleştirecek. Bu başarılı sıra tabanlı strateji oyunu da 2018 yılında seri adına son çıkan oyun olan Mario + Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure’ın ardından seriye yeni bir soluk aldıracak.

1 Nisan 2023 tarihine kadar içerisinde bulunacağımız bu mali yıl içerisinde 3 adet büyük çaplı ve önemli bir süredir beklenen yapımı görmek heyecan verici olacak. Aynı zamanda Ubisoft, 2020 yılında çıkan Assassin’s Creed serisinin son oyunu olan Assasin’s Creed: Vallhala’nın ardından seneye yeni bir Assasin’s Creed oyunu yayınlama ihtimali de çok yüksek duruyor. İşlerin ileride nasıl işleyeceğini bize zaman gösterecek…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir