Ubisoft, Yeni Battle Royale Oyunu Wild Arena Survivors’ı Sızdırdı

Ubisoft Paris Mobile YouTube kanalı, şu an için mobil platformlar için geliştirilen yeni battle royale oyunu Wild Arena Survivors'ı sızdırdı.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının önemli marka şirketlerinden biri olan ve şu ana kadar yapılmış önemli serilerin bazılarının altında da imzası bulunan Ubisoft, mobil oyun sektörünün büyük bir büyüme yaşadığı şu günlerde kendi mobil battle royale türü oyununu garip bir şekilde sızdırdı.

Ubisoft’un Wild Arena Survivors isimli bu yeni oyunu yanlışlıkla Ubisoft Paris Mobile YouTube kanalında oyun hakkında ayrıntılı bir oynanış videosunun yer aldığı liste dışı olarak paylaşıldı ve video bir süre yayında kalıp kaldırıldıktan sonra 2 Mayıs tarihinde tekrar yüklendi bunun ardından ise video azımsanamayacak derecede iyi bir izlenme sayısına ulaştı. Ubisoft tarafından ise hâlen oyunun resmi bir duyurusu gelmiş değil ve yayınlanan video hakkında da bir açıklama şuana kadar yapılmadı.

Wild Arena Survivors Videosu

Oyun, şu anda bazı bölgelerde Android cihaz sahipleri tarafından kullanılabilir durumda bulunuyor, yani oyun Ubisoft tarafından sessiz sedasız bir şekilde sınırlı sayıdaki bölgede Android cihazlar için etkin durumda bulunuyor.

Oyunu kısa bir şekilde tanıtacak olursak ise şöyle açıklayabilmemiz mümkün. Wild Arena Survivors, 40 kişinin bir araya gelip aynı oyun içerisinde birlikte adaya atlayıp ekipmanlarını hızlıca etraftaki eşyaları bularak hazırladıktan sonra rakiplerinizi eleyip hayatta kalan son oyuncu olmaya çalıştığınız klasik bir battle royale oyun türündeki mekanikler üzerine kurulu bir yapıda bulunuyor. Bunun yanında oyun, farklı yeteneklere sahip farklı şampiyonlar seçmenizi sağlarken aynı zamanda bu şampiyonların yeteneklerini aldığınız yetenek puanlarıyla da geliştirme imkanı sağlıyor. Oyun sırasında ise harita içerisinde bulduğunuz bazı özel ekipmanlarla kullanmakta olduğunuz silahlarınızı da yükseltme şansınız olacak.

Oyunda battle royale modu içerisinde oynanan her bir maç yaklaşık 10 dakika uzunluğunda olacak ve bunun yanında seçilebilir battle royale modları arasında tek kişilik (solo) ve 3 kişilik takımlar hâlinde oynayabileceğiniz modlar da dahil olmak üzere birçok çeşit farklı mod bulunuyor.

Wild Arena Survivors şu anlık sadece mobil platformlar üzerine çıkış yapması planlanan bir yapım görünümünde duruyor, yani yapımı konsol ve pc üzerinden deneme şansınız şimdilik bulunmamakta.

İleriki zaman dilimlerinde Ubisoft’un  oyun hakkındaki gelecek planlamalarını daha net bir şekilde anlayıp ona göre yorum yapma şansımız olacak ve oyun hakkında daha fazla detay paylaşıldıkça da sizlere aktarmaya çalışacağız…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir