Vampire: The Masquerade – Swansong İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

Big Bad Wolf‘un yeni RPG oyunu Vampire: The Masquerade – Swansong için yeni bir fragman yayınlandı. Bu fragman, tamamen oynanış özelliklerine odaklanıyor. Fragman her ne kadar oynanışa odaklanıyor olsa da yayınlanan diğer fragmanlardan biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Nacon tarafından daha önce yayınlanan fragmanların en önemli detayları karakterlerin iç dünyaları ve olay örgüsü olmuştu. Yayınlanan bu yeni fragmanda ise özel detaylar yerine hikayenin tamamı hakkında bilgi sahibi olduk. Artık kesin olarak keşif ve bulmaca çözmeye yönelik bir oyunla karşılaşacağımızı biliyoruz.

Vampire: The Masquerade – Swansong Oynanış Fragmanı

Vampire: The Masquerade – Swansong, 19 Mayıs tarihinde Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformları için çıkış yapacak.

Vampire: The Masquerade – Swansong Basın Bülteni

3 vampir olarak oyna, güçlerini akıllıca kullan ve seçimlerinin Boston’ın kaderini belirleyeceği bu kalpleri hızla çarptıran hikâyede insan ve yaratıkların arasındaki dengeyi kur.

Çok sevilen rol yapma oyunu baz alınarak, bu alanda uzman kişilerce geliştirilen Vampire: The Masquerade – Swansong, her seçiminizin üç ana karakterin ve Boston Kamarası’nın kaderini belirleyeceği hikâye tarzında bir rol yapma oyunudur.

KARANLIKLAR DÜNYASINA HOŞ GELDİN

Vampirler gerçek olsaydı ne olurdu? Ya bu kana susamış avcılar birbirine karışmış topluluklar içinde gizlice yaşıyor ve binlerce yıldır bir komplo planlıyor olsalardı? Peki ya sen de onlardan biri olsaydın?

Vampire: The Masquerade’de, gerçek ve olağanüstü arasındaki çizginin sürekli bulanık kaldığı bu karmaşık dünyadaki cazibeli yaratıklar olarak oynayacaksın.

KALPLERİ HIZLA ÇARPTIRAN GERİLİM

“Kuğu” lakaplı Hazel Iversen, Boston Kamarası’nın yeni prensidir. Katı mizacını nazik tavırlarıyla gizleyen Hazel, gücünü kanıtlamanın ve geceleri dolaşan bu yaratıkları insanlardan gizli tutmaya dayalı Masquerade denilen vampir yasasına uyulmasını sağlamanın peşindedir. Fakat hiçbir şey planlandığı gibi gitmez. Komplo, cinayet ve güç kavgaları söylentileri arasında, gölgeler içinde çalışarak tarikatını Boston’ı kaosa sürükleyen soruşturmalardan korumalısın.

3 ORİJİNAL VAMPİR OLARAK OYNA

Her biri 100 yaşından büyük 3 vampir olarak oyna. Birbirine dolanan kaderleriyle oyunda ilerle, farklı bakış açılarından bak ve karakter sayfalarını kullanıp yalanlarla doğruları birbirinden ayır. Her karakterin kendi yaklaşımına göre ayrı ayrı geliştirebileceğin kendilerine has vampir becerileri ve disiplinleri bulunuyor.

Korkutmayı mı, baştan çıkarmayı mı, yoksa gizliliği mi seçeceksin? Kana susamışlığını giderebildiğin sürece bu karar senin.

SONUÇLARI OLAN OYNANIŞ

Eşsiz oynanışıyla Swansong, hem soruşturma hem de diğer karakterlerle olan sosyal etkileşimlerin esnasında yaptıklarının sonuçlarına büyük önem veriyor. Her durumu dikkatlice analiz etmelisin, çünkü verdiğin kararların kahramanlarının hayatları ve Boston Kamarası’nın kaderi üzerinde çok büyük etkileri olacak.

The Masquerade
egs vampirethemasqueradeswansong bigbadwolf g1a 02 1920x1080 361145691
egs vampirethemasqueradeswansong bigbadwolf g1a 03 1920x1080 361146317
egs vampirethemasqueradeswansong bigbadwolf g1a 04 1920x1080 361147050egs vampirethemasqueradeswansong bigbadwolf g1a 05 1920x1080 361147529
Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir