PC

Yapımcı Uyarıyor: The Sinking City’i Steam’den Satın Almayın

The Sinking City ve Sherlock Holmes serisi gibi dedektiflik oyunlarının yapımcısı Frogwares The Sinking City’nin PS5 sürümünü yaptıktan sonra yayıncı şirket Nacon, dün oyunu Steam üzerinde yayınladı.

The Sinking City daha önceden Steam üzerinde 2 kez yayınlanmış ancak Nacon bu versiyonları kaldırmıştı. Sonunda da dün tekrar oyunun üzerinden geçilmiş bir sürümü yayınlandı.

Fakat dün çıkışını yapan Lovecraft temalı dedektiflik oyunu The Sinking City’nin Steam versiyonu, oyuncular tarafından yerden yere vuruldu. Bunun nedeni ise bu yayınlanan versiyonda Frogwares tarafından yapılan eski Steam versiyonlarından farkı olarak başarımların, Steam Cloud’un ve DLC’lerin bulunmaması.

Tüm bunlar nedeniyle de yapımcı Frogwares ve yayıncı Nacon arasında yaşanan çatışma bitmeyecek gibi duruyor. Ancak öte yandan Frogwares’in yaptığı oyunun versiyonunu kaldırıp kendisi yapmak isteyen Nacon’ın hevesi de kursağında kalmış gibi gözüküyor. Zira Steam’de oyunun incelemesi “Çoğunlukla Olumsuz” olarak değerlendiriliyor.

Peki ya Frogwares bu olaylara ne gibi açıklama yaptı? Yapımcı Frogwares bu sürümü kendilerinin yapmadığını ve satın almayı önermediklerini açıkladı.

“Frogwares, bugün Steam’de satışa çıkarılan The Sinking City’nin sürümünü yapmadı. Bu sürümün satın alınmasını önermiyoruz. Yakında daha fazla haber gelecek.”

Çok büyük ihtimalle, oyunun bu sürümü de satıştan kaldırılacak. Eğer böyle bir şey olursa, Nacon oyunculardan büyük bir nefret kazanacağı aşikar…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu