Yeni Witcher Serisi Birden Fazla Oyundan Oluşacak

CD Projekt RED şirket başkanı ve ortak CEO'su Adam Kiciński, yeni Witcher oyunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Polonya merkezli oyun şirketi CD Project Red, popüler rol yapma oyun serisi Witcher adına yeni bir oyun geliştirdiklerini duyurmuştu. Bu yılın ilk yarısı için hazırlanan mali raporun gündeme gelmesiyle birlikte, şirketin başkanı ve ortak CEO’su Adam Kiciński bazı açıklamalarda bulundu.

Kiciński, özellikle CDPR’ın en önemli markası olan The Witcher serisi üzerine yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. CEO’nun yaptığı açıklamada, 2015 yılında Witcher 3 ile sonlanan eski üçlemenin ardından geliştirilmeye başlanan yeni serinin yine aynı mantıkla birden çok oyundan oluşmasını planladıklarını belirtti.

Daha geliştirme sürecinin emekleme aşamasında olan serinin ilk oyunu, şirketin önceki projelerinden farklı olarak REDengine motoru yerine Epic Games ile anlaşılarak kullanılmaya başlanan Unreal Engine ile geliştirildiği de duyurulmuştu.

Bu haberin yanında şirket, şu anda Cyberpunk 2077 için duyurdukları Phantom Liberty genişleme paketiyle ve bu senenin son çeyreğinde gelecek olan The Witcher 3 yeni nesil güncellemesi hakkındaki gelişmelerle bize kendini göstererek gündeme oturmuş durumda. Ekonomik politikalarının da değişmesi sonucunda birden fazla markaya odaklandıkları şu dönem, onlar için de biz oyunseverler için de oldukça hareketli geçiyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir