The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom İçin Oynanış Videosu Yayınlandı

Tears of the Kingdom, ilk oyuna kıyasla yepyeni özellikler içeriyor.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Nintendo Switch’in en görkemli kalelerinden biri olan The Legend of Zelda markası, ilk oyunu Breath of the Wild’ın sunduğu yaratıcı ve keşif hissini körükleyici açık dünyasıyla oyun severleri heyecanlandırmış ve alınan olumlu yorumlarla ikinci oyunun yolunun açılmasına yardımcı olmuştu.

Geçtiğimiz Nintendo Direct etkinliğinde duyurulan devam yapımı Tears of the Kingdom için yeni mekaniklerin açıklandığı bir oynanış videosu yayınlandı. Nintendo of America YouTube hesabından paylaşılan videoyu ise serinin ana yapımcısı Eiji Aonuma seslendiriyor.

Tears of the Kingdom neler sunuyor?

İlk yapımın da geçtiği yer olan Hyrule, tekrardan oyuncuların önüne açık dünya olarak sunulsa da Aonuma, Breath of the Wild’a kıyasla birçok farklılığın bulunduğunu belirtti. Bunlardan en önemlisi ise Sky Island’ların artık daha devasa biçimde olmaları gibi görünüyor.

Oyunda gösterilen yeni mekaniklerden birisi olan Recall ile Link, bir objenin hareketlerini tersine doğru çevirebiliyor. Örneğin Sky Island’lardan düşen bir kaya parçasının hareketini Recall yeteneği ile tersine çevirebilir ve bu kayaya binerek adalara doğru yol alabilir. Buna rağmen geliştirici, oyunda birçok çeşitli gidiş yolunun olduğunu da belirtti.

Sky Island’larda olan yeni sarı ağaçlar ve Construct isimli yeni bir düşman tipi dışında başka bir özellik olan Fuse da gösterildi. Fuse sayesinde Link, açık dünyada bulduğu sıradan objeleri bir araya getirebilir ve kendisine silah yapabilir. Örneğin Link, dayanıklılığı çok düşük olan bir ağacın sopasını bir kaya ile birleştirerek dayanıklılığı daha iyi olan bir çekiç benzeri silah oluşturabilir.

Bunun dışında Tears of the Kingdom, Link’in tavanı olan herhangi bir yerin üstüne stamina kullanmadan tırmanabileceği Ascend ve etrafta bulduğu objeleri bir araya getirip tekne, balon ya da araç yapabileceği Ultrahand yeteneğini de içeriyor. Özellikle Ultrahand, oyuncuların yaratıcılığını bir hayli körükleyecek gibi duruyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir