2022 Call of Duty’si Beklediğimizden Erken Çıkış Yapabilir

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Call of Duty serisinin 2022 yılında çıkacak olan yeni Modern Warfare 2 ile ilgili bilgileri çeşitli haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Fakat işler seri için biraz ters gidiyor olacak ki oyunlar hakkındaki sızıntı haberleri ile ün kazanan Tom Henderson, oyun ile ilgili sürekli yeni bilgiler paylaşıyor.

2022 Call of Duty’si Beklediğimizden Erken Çıkış Yapabilir

Call of Duty Vanguard, 5 Kasım’daki çıkışının ardından pek de iyi satıyora benzemiyor. Metacritic üzerindeki değerlendirmelerinde diğer Call of Duty oyunlarına nazaran daha düşük puanlar alan Vanguard, kendisinden sonra çıkacak olan serinin yeni oyunu Modern Warfare 2 (2022)’nin de kemerlerini biraz sıkıyor gibi görünüyor. Sızıntılara göre Modern Warfare 2 (2022), Kasım 2022 olarak beklenilen çıkış tarihini bir ay kadar erkene çekip Ekim 2022’de çıkışını yapabilir. Modern Warfare 2’nin çıkışından kısa bir süre sonra ise Warzone’a “büyük” bir güncelleme geleceği de söz konusu.

Call of Duty Vanguard yatırımcılarının satış rakamlarından pek de memnun olmadığını belirten Henderson, Modern Warfare 2 (2022)’nin çıkış tarihini daha yakına çekme kararını “yatırımcılar için büyük bir fark” olarak değerlendiriyor.

2019 yılında çıkmış olan COD: Modern Warfare’in devam oyunu olarak nitelendirilen Modern Warfare 2(2022)’nin çıkış tarihi ile ilgili henüz “resmi” bir bilgi yok. Fakat daha demin de belirttiğimiz gibi Activision, yatırımcıları memnun etmek adına oyunu mümkün olduğunca erken çıkarmaya çalışacak.

Güncelleme:

Call of Duty Twitter hesabından paylaştığı son gönderide Warzone, Vanguard ve Modern Warfare’deki sorunları kabul etti. Gönderide oyuncuların uğradıkları hüsranı hissetiklerini belirten ekip, bu sorunları olabildiğince hızlı çözmek istediklerini ve şimdiden Vanguard ve Warzone’a getirilen yeni güncellemeler ile birlikte üzerinde çalıştıkları sorunları paylaştı.

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir