Guardians of the Galaxy, Bu Karar ile Marvel’s Avengers Gibi Olabilirdi

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Görünüşe göre Guardians of the Galaxy, tıpkı servis türündeki Marvel’s Avengers gibi çok oyunculu sisteme sahip olacakmış ama Square Enix bu karardan son anda vazgeçmiş. Belli ki Square Enix, büyük beklenti içine girdikleri Marvel’s Avengers’ın kendilerini yarı yolda bırakmasını göz ardı edemedi.

Guardians of the Galaxy

Multiplayer bir Marvel’s Guardians of the Galaxy oyunu çekilir miydi?

Wccftech’in araştırmasına göre eski bir Eidos-Montreal çalışanı olan Simon Larouche’nin LinkedIn’de yaptığı paylaşımı, kendisinin bir zamanlar Marvel’s Guardians of the Galaxy’nin çok oyunculu kısmında çalıştığını söylüyor. Simon bu mod üzerinde çalıştığı zamanlar oynanış direktörü olarak şirkette görev yapıyordu ve oyunun, çok oyunculu altyapıyı kaldırabileceğini belirtiyordu. Tabii sonradan bu plan iptal edildi ve Guardians of Galaxy’nin şimdiki haliyle tek kişilik bir oyun olmasına karar verildi. Bu ani karara ise geliştirici problemleri mi yoksa Marvel’s Avengers hüsranı mı sebep oldu orası halen daha meçhul. İnanıyoruz ki bu karardan sonra da şirketin, Simon ile yolları ayrıldı.

Square Enix’in çok oyunculu modu getirmek için yanlış oyunları mı seçtiğini halen sorgulamıyor değilim nitekim Marvel’s Avengers yerine zaten karakterleri bakımından rahat bir oyun olan Guardians of the Galaxy’de arkadaşlarımızla oynamak, oyuna fazladan bir artı puan kazandırabilirdi. Buna rağmen Square Enix risk almak istememiş olacak ki başka bir hata olasılığını göze alamamış. Olası düzgün oturtulan bir sistem nasıl Marvel’s Avengers’ı kurtarabilecekse aynısını Guardians of the Galaxy için de söyleyebiliriz. Peki siz bunun hakkında ne düşünüyorsunuz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image