CD Projekt Red Cyberpunk 2077’nin Tekrar Ertelenme Haberlerini Yalanladı

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

CD Projekt Red, geçtiğimiz haftalarda Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık tarihine ertelediğini duyurmuştu. Bunun ardından oyuncuları üzüntü kapladığı kesin. Hatta bazı hayranlar ileri giderek yapımcıları ölümle tehdit etmişti. Ayrıca son çıkan haberlerden anlaşılacağı üzere oyuncular sadece öfke ve üzüntü değil bir şüphe halindeler. Acaba Cyberpunk bu yıl çıkış yapabilecek mi?

Bazı twitter kullanıcılarına göre bu sorunun cevabı hayır. Atılan bir tweet üzerine tüm medya oyunun bir daha ertelenmeye gidebileceğini konuştu. İnsanları bu duruma iten en büyük etken ise oyunun resmi Twitter hesabından “10 Aralık” ibaresinin kalkmasıydı.

Neyse ki bu durum hemen düzeltildi ve tekrar erteleme haberleri yalanlandı. CD Projeckt Red’den yetkili biri: “Normalde söylentiler hakkında konuşmayız ama çıkan söylentiler doğru değil. Oyunu 10 Aralık’ta çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapıyor, tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.”

Ama bu açıklama oyuncular için yeterli değil gibi. Birçok kişi bir önceki ertelemeden önce de firmanın aynı şeyleri söylediğini hatta oyunun gold sürüme ulaştığını açıkladığını, belirtiyor. Sonuçta henüz resmi bir şekilde oyun ertelenmedi. Elimizden gelen tek şey bir ay daha beklemek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir