Cyberpunk 2077 Geliştiricisinden Polis Takibi Eksikliği Üzerine İlginç Açıklama

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Cyberpunk 2077’nin lansmanı ciddi anlamda bir felaketti. Oyun içi sorunlar, aksaklıklar ve performans sorunları gibi bir sürü problem ortaya çıkmıştı. Lansmanının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen oyun hala daha tam anlamıyla düzeltilebilmiş değil, hala mükemmellikten uzak. Ayrıca RPG öğelerinin yetersizliği gibi bir sürü eksiklik oyuncuları çok büyük hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu hayal kırıklıklarından birisi de polis kovalamacılarının ve yapay zekasının oldukça kötü olmasıydı.

Cyberpunk 2077 görev tasarımcısı Pawel Sasko; “polis kovalamacıları açık dünya oyunlarında bir zorunluluk değil”

Ancak yakın tarihli bir canlı yayında, Cyberpunk 2077 görev tasarımcısı Pawel Sasko’ya bunun oyunda neden eksik olduğu sorulduğunda, polis kovalamacılarının açık dünya oyunlarında bir zorunluluk olmadığından söz etti ve buna örnek olarak da yakın zamanda çıkacak Elden Ring ve Sonic Frontiers’tan bahsetti.

Tabii ki, Sasko’nun bunu şaka amacıyla mı söylediği hala tartışılıyor. Çünkü verdiği bu iki örnekteki oyunda böyle bir sisteme ihtiyaç olmadığı oldukça ortada. Şaka yapmış da olsa ciddi de olsa bu söylemleri sosyal medyada ve Reddit‘te oldukça tepki topladı.

CD Projekt Red daha önce Cyberpunk 2077‘deki sorunları güncellemelerle düzelteceğini söylemişti. Bir sonraki güncelleme 2022’nin başlarında gelecek ancak oyundaki bu cansız polis sistemleri ne zaman düzeltilecek veya düzeltilecek mi? Ne yazık ki bilemiyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir