Far Cry 7, Assassin’s Creed Infinity’ye Benzer Bir Canlı Servis Oyunu Olacak!

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Son on yıldır serinin baş yapımcısı olan Far Cry patronu Dan Hay, Ubisoft’tan ayrılıyor. Hay’in Ubisoft’taki son günü bugün. VGC tarafından teyit edilen bir sözcüye göre, Hay’in bundan sonra ne yapacağına dair bir bilgi yok. Ancak Ubisoft Hay için ”profesyonel hayatında yeni bir yolu takip ettiğini” söyledi.

Hay’in Linkedin sayfasına göre, yapımcının Ubisoft kariyeri 2011 yılında Far Cry 3 ile başladı. Daha sonra seride çok sayıda iş çıkarırken en son serinin baş yapımcısı ve kreatif yönetmeniydi. Ubisoft’a katılmadan önce Hay, Raven Software’de X-Men Legends ve Marvel Ultimate Alliance gibi oyunlarda çalıştı. 2007 yılında Day 1 Studios’a taşındı ve orda da Fracture ve Fear 3 üzerinde çalıştı.

Ubisoft, Hay’in yerini kalıcı olarak doldurmak istiyor. Bu esnada ise Far Cry marka ekibi, Montreal’in 15 yıllık emektarı Sandra Warren tarafından yönetilecek.

Far Cry 7, Assasin’s Creed Infinity’ye Benzer Bir Canlı Servis Oyunu Olacak

Far Cry 7 oyununa gelirsek, muhabir Jeff Grubb, Assasin’s Creed Infinity projesine benzer bir canlı hizmet oyunu olacağını iddia ediyor. Far Cry 6 daha henüz Ekim ayında piyasaya sürüldü ve Ubisoft, oyunu zaman içinde DLC’ler ve güncellemeler ile desteklemeyi planlıyor. Bu nedenle şirketin yakın zamanda gelecekteki projeleri hakkında tartışması pek de mümkün değil. Haliyle Far Cry 7’yi de yakın zamanda göreceğimizi zannetmiyoruz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image