GTA 6’nın Hikayesi Abla Kardeş İlişkisini Anlatacak

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz günlerde Rockstar Games’in bu yaz GTA Online’a Liberty City’ni eklemeye hazırlandığını sızdıran Matheusvictorbr-, bu sefer de GTA 6 hakkında duyduğu bilgileri paylaştı. Görünüşe bakılırsa Rockstar, GTA 4’te olduğu gibi dramatik bir hikaye anlatmayı hedefliyor.

GTA 6 Hikaye Detayları

Doğru çıkan sızıntıları ile tanınan Matheusvictorbr-, GTA 6’nın iki kardeşin (bir kadın, bir erkek) hikayesini anlatacağını iddia ediyor, en azından Rockstar bu fikri öneriyor. İddiaya göre Rockstar, Max Payne 3’ün Brazilya’da geçen sahnelerinden hoşnut kalmış ve bunun üzerine GTA 6’nın giriş bölümünün 2003 yılı Brazilya’sında geçeceğine karar vermiş. Bu giriş bölümünde de iddiaya göre, iki kardeşin ebeveynlerinin rakip karteller tarafından öldürülmesi gösterilecekmiş.

GTA 6

Her ne kadar abla-kardeş/abi-kardeş ilişkisi GTA: San Andreas ve GTA V’de işlense de bunlardan hiçbiri oyuncuyu ciddi oranda etkilemedi. GTA: San Andreas’da üzerinde çok uğraşılmadı, “oldu da bitti”ye getirildi, GTA V’de ise çok absürt bir şekilde anlatıldı.

Rockstar Games’in yüz milyonlara varan oyuncuya sahip olacak bir oyunun hikayesinde günlük hayatımızda gördüğümüz önemli problemler ve meselelere değinmesi oldukça önemli olabilir.  Uzaktan bakıldığında da oyunun hikayesi oldukça depresif ve dramatik gözükebilir. Ancak Rockstar, böyle bir büyük yapımda standart GTA anlatımını çöpe atması saçma olur. Her GTA oyununda olduğu gibi bu oyunun da “Amerikan rüyasını” trajikomik bir şekilde eleştireceğinden emin olabiliriz.

Rockstar Games’in 2024‘e kadar oyunun pazarlamasına başlayacağı da bir başka iddia. Sanırız, GTA 6 için hala daha çok zaman var ve belli ki Rockstar, açığı remaster‘lar ve GTA Online’ın büyük DLC’leri ile dolduracak.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir