GTA Trilogy Definitive Edition’dan İlk Fragman Resmen Yayınlandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

Birkaç saat önce GTA Trilogy Definitive Edition’ın ön sipariş sayfası açıldı ve bununla birlikte fiyat, çıkış tarihi gibi bilgileri öğrenmiş olduk. Haberi yayınladıktan biraz sonra Rockstar, GTA Trilogy’den ilk fragmanı yayınladı.

Üç ikonik GTA oyununun remaster versiyonlarını tek pakette birleştiren The Trilogy – The Definitive Edition sürümü, GTA V tarzı kontrol düzeni, geliştirilmiş silah kullanımı ve nişan alma, geliştirilmiş araba çatışması (San Andreas özel), güncellenmiş silah ve radio seçim tekerliği, güncellenmiş mini-map, haritaya işaret koyma, görev başarısız olursa derhal tekrardan başlama özelliği, Social Club için yeni başarımlar, silahlardan yollara kadar daha yüksek çözünürlüklü kaplamalar, tamamen yeniden yapılmış ışıklandırma sistemi, geliştirilmiş gölgeler ve yansımalar, iyileştirilmiş su ve hava efektleri, geliştirilmiş ağaç ve yeşillik detayları, artırılmış uzak çizim mesafesi, 4K çözünürlük ve 60 FPS desteği (PS5 ve Xbox Series X özel), Nvidia DLSS desteği (PC özel), dokunmatik ekran ve Gyro desteği (Nintendo Switch özel) sunuyor.

Beklentileri yüksek olanları üzebilir ama oyun, bir remaster’a göre oldukça hoş gözüktüğü söylenebilir. Dilerseniz, aşağıdaki oynatıcıdan resmi fragmanı izleyebilirsiniz…

GTA Trilogy Definitive Edition, 11 Kasım 2021’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch, ve PC’de Rockstar Games Launcher özel olarak çıkışını yapacak. Gelecek sene ise oyun, IOS ve Android cihazlarda da yer alacak. Ek olarak, pakette bulunan oyunlar, ayrı olarak da çıkış yapacak. Ön sipariş sayfasına gitmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıca, GTA: San Andreas – The Definitive Edition, çıkış yaptığı günden Xbox Game Pass‘e, GTA III – The Definitive Edition ise 7 Aralık‘tan itibaren PlayStation Now servislerine eklenecek.

GTA Trilogy Definitive Edition’dan Yeni Ekran Görüntüleri

GTA Trilogy Definitive Edition GTA 3 Remaster 2 GTA 3 Remaster 3 GTA 3 Remaster 4 GTA 3 Remaster 5 GTA VC Remaster GTA VC Remaster 2 GTA VC Remaster 3 GTA VC Remaster 4 GTA VC Remaster 5 GTA SA Remaster GTA SA Remaster 2 GTA SA Remaster 3 GTA SA Remaster 4 GTA SA Remaster 5

GTA Trilogy Definitive Edition Sistem Gereksinimleri:

Minimum:

 • İşlemci: Intel Core i5-2700K / AMD FX-6300
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Depolama: 45 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10

Önerilen:

 • İşlemci: Intel Core i7-6600K / AMD Ryzen 5 2600
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4GB / AMD Radeon RX 570 4GB
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Depolama: 45 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10

GTA Trilogy Definitive Edition’ın Tanıtım Bülteninden

 • Grand Theft Auto III: Her şeyin başladığı yer, Liberty City. Grand Theft Auto III, istediğin yere gidip istediğin kişiyle aşık atabildiğin devrim yaratan oynanışı ile oyuncuyu yeraltı suç dünyasının tam ortasına koyuyor. Her şey parmağının ucunda, tabii almaya cesaretin varsa.
 •  Grand Theft Auto: Vice City: 80’lere hoş geldin. Kabarık saçların ve pastel renkli bol elbiselerin hüküm sürdüğü yıllarda sıfırdan suç dünyasının zirvesine yükselen bir adamın hikayesi bu. Grand Theft Auto, her türlü aşırılığın ve yakalamasını bilene her türlü fırsatın olduğu, neon ışıklarına boğulmuş Vice City’de, Tommy Vercetti’nin ihanet ve intikamla örülü macerasını sunuyor.
 •  Grand Theft Auto: San Andreas: Carl ‘CJ’ Johnson çetelerin, uyuşturucunun ve yozlaşmanın pençesinde paramparça olmuş Los Santos, San Andreas’tan beş yıl önce kaçıp uzaklaşmıştır. Şimdi artık 90’ların başındayız. CJ artık eve dönmek zorunda. Annesi öldürülmüş, ailesi paramparça olmuş ve bütün çocukluk arkadaşları uçuruma doğru sürükleniyor. Mahalleye döndükten hemen sonra birkaç yozlaşmış polisin kurduğu komployla cinayet şüphelisi haline geliyor. CJ şimdi ailesini kurtarmak ve sokakları ele geçirmek için bütün San Andreas eyaletini kapsayan bir yolculuğa çıkmak zorunda.

Son olarak GTA Trilogy fragmanını izledikten sonra hazırladığımız kendi görüşlerimizi içeren videomuzu da aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir