İlk Türk Süper Kahraman Evreni T World Cinematic Universe’den Yeni Detaylar

Türk Süper Kahraman Evreni olan T World Cinematic Universe'ün ilk çalışmaları Temmuz'da başlıyor.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi
Turk Super Kahraman Evreni

Süper kahraman evreni denilince aklımıza direk Marvel Sinematik Evreni ya da DC Sinematik Evreni geliyor. Yıllardır bu evrenlerin yapımlarını izliyoruz. Ancak bu durum yakında değişecek. Türk prodüksiyon şirketi T World Entertainment, ilk Türk Süper Kahraman Evreni’nin yakında prodüksiyona başlayacağını duyurdu.

Ülkemizde bu türe ilişkin birçok deneme yapıldı. Fakat bu denemelerin hepsi hüsranla sonuçlandı. Bu defa ise üzerine düşünülmüş ve yatırım yapılan proje izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. T World Entertainment tarafından oluşturulacak olan, ilk Türk Süper Kahraman Evreni’nin ismi ise T World Cinematic Universe.

İlk Türk Süper Kahraman Evreni T World Cinematic Universe’den İlk Detaylar

Variety tarafından kaleme alınan habere göre, T World Cinematic Universe’ün ilk çalışmalarına Temmuz ayının sonunda başlanacak. Evrene ait olan ilk dizi çeşitli kültürlerden ilham alan süper kahramanları içerecek ve 4 sezon 26 bölümden oluşacak. Ayrıca evrende geçecek olan ilk dizide Altay dahil 6 süper kahraman ve 4 düşman yer alacak.

Günümüzde geçecek olan T World Cinematic Universe, doğu medeniyetinden ve bilimin altın çağından ilham alacak. Evrende toplamda 35 ölümlü süper kahraman yer alacak. Evrende yer alacak süper kahramanlar çevre sorunları, savaşlar ve salgın hastalıklar gibi evrensel sorunlarla mücadele edecekler. Bu sorunların yanı sıra kendi evrenlerinde yer alan kötü adamların üstesinden gelmek için en son teknolojiyi ve eski bilgeliği kullanacaklar.

Dizinin ve evrenin yapımcılığını Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş üstlenecek. Evrende yer alacak süper kahramanlar Bülent Turgut ve Halid S. Şimşek tarafından tasarlandı. Karakter gelişimi ise Onur Can Çaylı tarafından ele alındı. Dizinin yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun üstlenirken, dizinin canlı aksiyon sahnelerini Dusan Hyska yönetecek.

T World Cinematic Universe’e ait olan ilk dizi tüm sezonlarıyla birlikte Ocak 2023’te TRT Dijital platformunda yayınlanacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
1 yorum
  • Ülkede sorunlar bitti bi bu kaldı çok büyük Marvel hayranıyım ama bu yüzden söylemiyorum bu ülkede animasyonlar süper kahraman filimleri sadece çocuk lar içindir algısı var ve bu düşünceye sahip genelde malum partiye oy veren insanlardır kısaca tutmaz bu fikir şuan Türkiye’de düşünce güzel ama bu düşünceye biz hazır değiliz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir