Oyun Haberleri

Project EVE Geliştirici Ekip CEO’sunun “Cömertliğine” Yakından Bakın

Çalışanlar bu eli açıklıktan çok memnun.

PlayStation Showcase’de tarzıyla ön plana çıkan Project EVE‘in geliştiricisi Koreli stüdyo Shift Up’ın CEO’su Kim Hyung Tae, oyunun gösterimi şerefine tüm çalışanlarına birer PS5 aldı.

Project EVE CEO’sunun bu cömertliği niye?

2019 yılında bu aksiyon macera ve hack-n-slash oyununun PS4, Xbox ve PC versiyonları duyurulmasına rağmen PS5 versiyonunun da geçtiğimiz etkinlikte ilk kez gösterilmesi yönetim kadrosunda büyük heyecan uyandırmışa benziyor. Her ne kadar ilk konsol oyunlarını çıkaracak olsalar da stüdyo, hiç de maddi anlamda küçük gözükmüyor. Umarım değillerdir!

260 PS5’in de disket versiyonu olduğunu varsayarsak, Kim’e çıkan fatura yaklaşık 130.000 dolar şeklinde oluyor. Cömertlik ve zenginlik bir yana 260 PS5’in de aynı anda bulunup satın alınması şahsen daha da şaşırtıcı.

Project EVE

Henüz bir çıkış tarihi olmayan Project EVE, insanlığın NA:tives adı verilen istilacı bir güç tarafından Dünya’dan sürüldüğü bir zaman diliminde, “çok uzak olmayan bir gelecekte” geçiyor. Elbette canavarları def edip gezegeni yeniden yaşanabilir kılmak da bize düşüyor. Hyung Tae, yakın zamanda bir PlayStation Blog postunda oyunu ise şu cümlelerle anlattı:

“PlayStation 5’in gücünden tam olarak yararlanan böylesine zarif grafiklerle şekillendirilen Dünya, diğer kıyamet sonrası dünyalardan öne çıkan benzeri görülmemiş duygular iletecek.

Oyun boyunca Eve’e eşlik ederken, bu alışılmadık dünyada saklı olan sırra bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Savaş; akıcı ve zevkli saldırı, savunma ve evasion dahil olmak üzere sınırlıdır. Hayatta kalmanın tek yolu, çeşitli düşmanların saldırı modellerini kavramak ve kesin zamanlama ile karşı koymaktır.

Birden fazla kombo beceriyi kullanarak savuşturup kaçtıktan sonra savaşın akışına devam edin. Düşmanları alt etmek, muhteşem ve eğlenceli bir güç gösterisiyle sonuçlanır. DualSense kablosuz denetleyicinin dokunsal geri bildirimi, bu deneyimi kat kat artırır: Bıçağın düşmanı dilimleme hissinden, ellerinizi karıncalandıran olağanüstü becerilere kadar.”

Kaynak
VGCTheGamer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu