Sea of Thieves Büyük Bir Rekora İmza Attı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft’un sahip olduğu geliştirici stüdyo Rare, bugün bir yazı paylaşarak korsan temalı popüler macera oyunu Sea of Thieves’in geçen ay 4.8 milyon oyuncuyu çektiğini belirtti.

Sea of Thieves’in büyük başarısı…

22 Temmuz tarihinde gelen 3. Sezon güncellemesinin yanı sıra Pirates of the Caribbean’ın da oyuna eklenmesi, oyuncuların içindeki deniz aşkını alevlendirmişe benziyor. A Pirate’s Life isimli bu ücretsiz eklenti paketi, orijinal hikayeden esinlenilmiş beş hikayeyi ve unutulmaz kaptan Jack Sparrow’u içeriyordu.

Geçen senenin Temmuz ayında Microsoft, oyunun çıkışından beri yaklaşık 15 milyon oyuncu tarafından indirildiğini ve oyunu “güncel Xbox neslindeki en başarılı IP’si” olarak lanse etmişti. O zaman ise oyun, aktif olarak 3.3 milyon oyun sever tarafından oynanıyordu.

Sea of Thieves

Xbox One, PC ve Game Pass’te yer alan korsan temalı çok oyunculu Sea of Thieves, 2018 yılının Mart ayında çıkışını gerçekleştirmiş ve çokça beğenilmişti.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image