KONSOLPC

Taze Taze GTA VI Göndermeleri ve Tahminleri

GTA VI hakkında olan sızıntılar ve dedikodular gittikçe çoğalıyor, ciddileşiyor ve büyüyor. Rockstar ise hala daha projelerini duyurmamayı tercih ediyor. Rockstar her ne kadar sıkı bir yönetime sahip bir şirket olsa da sızıntıların ardı arkası kesilmiyor.

Rockstar’dan GTA VI Duyuru Tarihi Gödermesi:

Biliyorsunuz ki, geçen hafta GTA: Online’a Vetir kamyonu eklendi. Oldukça normal değil mi? “Nasıl olur da buradan GTA VI sızıntısı ortaya çıkar” diyebilirsiniz. Rockstar tarafından yayınlanan şu fotoğraftaki yazı fontuna dikkatlice bakın.

Font öyle bir şekilde ki, “V” ve “E” harfleri Roma rakamı ile VI’ya (6) çok benziyor. Ayrıca “T” ve “I” harflerine bakarsanız 7 ve 11 rakamını görebilirsiniz. Bu muhtemel bir duyuru tarihi olabilir. Yani 7 kasımda ve ya 11 Temmuzda bir şeyler olabilir. Font bilerek seçilmiş gibi duruyor çünkü Rockstar böyle sızıntılar yapmayı seviyor.

DJ Pooh’dan Anlamsız Post:

Biliyorsunuz ki, GTA: Online’a Cayo Perico Heist güncellemesinde Dr.Dre, DJ Pooh ve Jimy Lovine eklenmişti. Belli ki, Rockstar DJ Pooh ile olan iş birliğini daha bitirmemiş. DJ Pooh yakın zamanda böyle bir post paylaştı:

DJ Pooh durduk yere neden Rockstar logosu paylaştığını anlamak güç ama yine de buradan bir ipucu çıkarabiliriz. Büyük ihtimalle, DJ Pooh bu logoyu Google’dan aratıp indirdi. Bu fotoğraf ROCKSTAR 藝術作品: COMIC STRIP SERIES’e ait. Yani pek alakası yok ama bu posttan bir ipucu çıkarabiliriz. DJ.Pooh’u gelecek güncellemelerde (Belki de GTA VI’da) görme ihtimalimiz olabilir.

Rockstar’dan Vice City ve San Andreas Göndermesi

Yakın zamanda GTA: Online’a bir ceket eklendi. Ceketin arkasında latince “Hostes Ad Pulverem Ferire” yani “Düşmanı Toz Haline Getirmek” yazılı. Evet bunun pek anlamı yok ama isterseniz geçmişe – GTA: Vice City’e dönelim.

Vice City Hükümet Binası
GTA: San Andreas’da da aynı motto bulunmakta

Vice City’nin hükümet binasının üzerinde aynı şeyler yazmakta. Bunu sadece Vice City’de değil San Andreas’da da görmek mümkün.

Ya bu GTA Trilogy Remastered’a gönderme ya da GTA VI’nın Vice City ve Los Santos’u barındıracağını göstermekte. İlk ihtimal daha mantıklı çünkü eğer Rockstar GTA VI’nın Vice City’de geçeceğini sızdırsaydı, bu şekilde yapmazdı. Ama bir ihtimal daha var. Rockstar bu ceketi öylesine eklemiş de olabilir.

GTA VI Super Bowl’da mı Duyurulacak?

İlk öncellikle Super Bowl’ın ne olduğunu açıklayalım. Super Bowl, ABD’de her yıl düzenlenen Amerikan futbolu ligi National Football League’in şampiyonluk maçıdır. Şimdi GTA VI ile Super Bowl ne alakası var diye bilirsiniz.  İlk öncelikle Super Bowl’un yeni logo tasarımına bakın.

Neredeyse birebir aynı. Biliyorsunuz ki, GTA VI Miami, Florida’dan esinlenilen Vice City’de geçeceği bekleniyor. Evet, Super Bowl etkinliği de Tampa, Florida’da 7 Şubat’ta başlayacak. Ayrıca bu sene Super Bowl LV Halftime Show’da,  dünyanın en büyük sanatçılarından biri olan The Weeknd olacak. Geçtiğimiz yıl The Weeknd Blinding Lights müzik videosunda GTA VI göndermesi bulunmaktaydı. Ayrıca Rockstar ile The Weeknd ortak çalıştığı dedikoduları ortaya çıkmıştı.

The Weeknd müzik videosundaki GTA 6 Göndermesi

Geçtiğimiz yıl 99,9 milyon kişi SuperBowl’u televizyonda izlerken ve milyonlarca kişi de online olarak izledi. Bu, GTA VI’nın duyurusunu 100 milyondan fazla kişinin önüne çıkmasını sağlar ki, hangi şirket bu tür bir duyuru istemez? GTA VI gibi bir oyunu duyuracaksanız, SuperBowl kesinlikle bunu yapmak için en büyük seçim olabilir.

Rockstar GTA VI’yı E3, The Game Awards ve State Of Play gibi etkinliklerde duyurmak da istemiyor olabilir. Çünkü GTA markası gerçekten çok büyük bir marka ve Rockstar bu oyunu çok daha büyük ve popüler etkinliklerde duyurmak isteyebilir. Super Bowl da bu etkinliklerin en büyüklerinden ve en popülerlerinden biri.

Evet, son 5 gün kaldı. Söylentiler ve sızıntılar bizi Super bowl’a götürdü. Umarız Rockstar GTA VI’nı bu etkinlikte duyurur. Ama Rockstar’ın GTA V Remastered’ı da bu etkinlikte gösterme ihtimali var. Eğer GTA VI hemen duyurulursa, GTA V Remastered unutulur gider. Bunlar sadece tahmin. Şimdi tek yapmamız gereken Super Bowl etkinliğini beklemek…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu