Tencent Daha Fazla Ubisoft Hissesi Almak İstiyor

Reuters haber ajansının yayınladığı habere göre Ubisoft'un hali hazırda %5 hissesine sahip olan Tencent, daha fazla hisse almak için Ubisoft kurucusu Guillemot ailesine ulaşmış.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
1 Dk Okuma Süresi
ubisoft

Çin’nin en büyük oyun şirketi olan Tencent, son yıllarda yaptığı agresif alımlar ile adını bize sıkça duyurdu ve şimdi de Fransız merkezli oyun şirketi Ubisoft‘un daha fazla hissesine sahip olmak istiyor.

Haberin kaynağı Reuters’e göre Tencent, hali hazırda Fransız merkezli şirketin hisselerinin %5’ine sahip. Tencent, Ubisoft kurucusu Guillemot ailesine ulaşmış ve şirketteki hissesini artırmak istenildiği dile getirilmiş. Ancak Reuters, Tencent’in daha ne kadar hisse istediğinin belirsiz olduğunu söylüyor.

Fransız şirketin şu anki piyasa değeri 5,3 milyar dolar. CEO Yves de dahil olmak üzere Guillemot ailesi, şirketin %15’ine sahip. Reuters kaynaklarından aldığı göre, Tencent’in Guillemot ailesine ait %15 lik hisse ile ilgilendiği söyleniyor. Ancak hatırlatalım, bu paylaşılan veriler her iki şirket tarafından da onaylanmış resmi bilgiler değil.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir