Terraria Geliştiricileri, Steam Awards’da Aldıkları Ödüle Karşılık Teşekkür İçin Yeni Bir Yama Yayınlayacak

Serhat Uzun
Serhat Uzun
3 Dk Okuma Süresi

Re-Logic, Terraria için yeni bir yama üzerinde çalışıyor. 1.4.4 yaması olacak ve Labour of Love güncellemesi olarak adlandırılacak. Şimdilik herhangi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Ancak yama, geçen yılki Steam ödüllerinde “Labor of Love” kategorisini kazandıği için oyuna oy veren hayranlara teşekkür olarak yayınlanıyor.

Yama oldukça alışılmadık bir şekilde duyuruldu. Geliştiriciler, Terraria videolarıyla ün salmış olan youtuber ChippyGaming’in yaptığı son videoda yamayı duyurmasını sağladılar. ChippyGaming‘in yaptığı videoda yama hakkındaki bazı detayları öğrendik.

Terraria daha keyifli hale getirmek için yapılacak değişiklikler

  • Dark Lance, Frostbrand, Flairon, Scourge of Corrupter ve Star Wrath gibi silahları daha kullanışlı hale getiren oynanış dengesi değişiklikleri içerecek. Ayrıca, Muhafız Madalyası gibi eşyalar yaklaşık %33-40 daha ucuz olacak.
  • Angler için yapılan görevler sırasında ek ödüller alma şansımız olacak. Onun için ne kadar çok görev tamamlarsak, ekstra eşya alma olasılığımız o kadar artacak.
  • Plantera’s Bulb öğesi, üç mekanik patronu yendikten sonra artık otomatik olarak ortaya çıkacak.
  • Bast Heykelleri sadece sandıklarda bulunmayacak. Ayrıca Yeraltı Çölü biyomunda bulunan evlerde rastgele görünecekler.
  • Old One’s Army etkinliği sırasında, oyuncular bir sonraki düşman dalgasının saldırması için süre dolana kadar artık boş boş beklemek zorunda kalmayacaklar. Kristal Standa sağ tıklarlarsa, bir sonraki saldırı hemen başlayacak.
  • Sharpening Station, Crystal Ball, Ammo Box ve Bewitching Table gibi nesnelerden gelen güçlendirmeler zamanla sınırlı olmayacak ve karakter ölene kadar aktif kalacak.

Yeni öğeler

1.4.4 Yaması ayrıca yeni öğeler de sunacak. Şimdilik bunlardan sadece biri açıklandı:

  • Resplendent Dessert: İki evcil hayvanı aynı anda çağırmamızı sağlayacak.

1.4.4 yaması Terraria’nın son güncellemesi olacak

Geliştiriciler, 1.4.4 yamasının son olacağını ve yayınlandıktan sonra ekibin tamamen yeni bir oyuna odaklanacağını duyurdu. Bununla birlikte, geliştiricilerin böyle bir beyanda bulunmalarının ilk kez olmadığını belirtmekte fayda var. Önceki “son” yamanın 2020’deki 1.4.1 olması gerekiyordu, ancak bundan sonra oyun daha da geliştirildi. 

Hatta Dont Starve ile crossover bir update bile geldi. Bu nedenle, duyuruların aksine, 1.4.4’ün de Terraria’ya verilen desteğin gerçek sonu olmadığı ortaya çıkarsa şaşırmayacağız. 

ChippyGaming’in yayınladığı videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir