The Elder Scrolls 6 Xbox ve PC’ye Özel Olacak

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Xbox Başkanı Phil Spencer, British GQ ile yaptığı bir röportajda The Elder Scrolls V: Skyrim’in devam oyunu The Elder Scrolls 6’nın, bu yılın başlarında Xbox Series X/S ve PC için geleceği onaylanan diğer Bethesda oyunu Starfield gibi kendi ekosistemlerine özel olarak çıkıp çıkmayacağı konusuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Phil Spencer, The Elder Scrolls 6’nın Starfield’ın izinden gideceğini ve rakip konsollarda yayınlanmayacağını doğruladı.

Spencer, GQ’ya yaptığı röportajda; “Bu, Tüm platformların büyümeye devam edebileceğine temelde inandığım gibi, başka bir platformu cezalandırmakla ilgili değil. Ama Xbox’a elimizde olan her şeyi getirebilmemizi istiyorum ve bu, Elder Scrolls 6 için düşündüğümde veya diğer markalarımızdan herhangi biri için düşündüğümde doğru olur” açıklamasını yaptı.

The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a özel mi olacağı uzun zamandır tartışılıyordu

Xbox, Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın aldıktan sonra, oyunun Xbox’a özel olarak mı çıkış yapacağı uzun süredir tartışma konusuydu. Özellikle de Bethesda’dan oyunun yapımcısı Todd Howard’ın daha önceden yaptığı açıklama bunun en büyük nedeni; The Elder Scrolls 6’nın henüz geliştirilmekte olduğunu yinelemekle birlikte oyunun önceki yapımlara benzer olarak hazırlanıyor”. Yani oyun tüm platformlarda çalışabilir olarak geliştiriliyor.

Kısacası oyunun Xbox ekosistemi içerisinde (buna Windows kullanan PC’ler de dahil) özel bir oyun olarak çıkış yapacağı bu açıklama sonrasında netleşmiş gibi duruyor. Ancak firmalar çoğunlukla aldıkları kararları tekrar gözden geçirebiliyor. Bunun örneklerini çokça gördük. Zira Playstation tarafı özel oyunlarını PC platformuna bir bir getirmeye başladı. The Elder Scrolls 6 da belki Xbox’a ayrıcalıklı özelliklere sahip süreli bir yapım olarak çıkış yapıp daha sonradan diğer platformlara da gelebilir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image