Ubisoft’un 20 Oyunu Hakkında Yeni Bilgiler Sızdı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
6 Dk Okuma Süresi

Sektörün önemli ismi haline gelen, doğru çıkan sızıntıları ile tanınan Tom Henderson şimdi de duyurulmamış oyunlar dahil 20 Ubisoft oyunu hakkında elde ettiği bilgileri, hatta birçok oyunun çıkış tarihini paylaştı.

Henderson’ın elde ettiği bilgilere göre Ubisoft, yakında yeni oyunlarını duyuracağı bir etkinlik (Ubisoft Forward) düzenleyecek. Ancak Henderson sayesinde bu duyurulmamış oyunlar hakkında bilgiler edindik. Bazı bilgiler çok da ilgi çekmese de bazı bilgiler gerçekten heyecan verici…

Sızıntıya göre uzun zamandır beklenen Ubisoft’un “önceliği çok oyunculu olan” oyunu Skull and Bones, gemi savaşlarına odaklanacak, Sea of Thieves gibi karada savaşmayacağız. Avatar: Frontiers of Pandora hakkında ise ne yazık ki yeni bilgi elde edemesek de önümüzdeki aylarda daha fazla detay bizi bekliyor olacak.

Avatar - Ubisoft

Oynaması ücretsiz olacak The Division Heartland‘i oynama şansı yakalayan oyuncular, oyunun çıkışına “neredeyse hazır” olduğunu bildiriyorlardı. Bunun üzerine Henderson, oyunun önümüzdeki aylarda çıkış yapmasının önerildiğini açıkladı. Görünen o ki, The Division Heartland için işler iyi gidiyor..

Çıkışının üzerinden çok da fazla zaman geçmeyen Immortals Fenyx Rising’in devam oyunu için Ubisoft, kolları sıvadı. Sızıntıya göre oyun daha erken geliştirme aşamasında. Oyunu muhtemelen şirketin yeni Assassin’s Creed oyununu geliştiren stüdyo, Ubisoft Quebec’in geliştirildiği tahmin ediliyor. Görünüşe bakılırsa, oyunu pek da yakın zamanda göremeyebiliriz…

Daha öncesinde sektörün hatırı sayılır gazetecisinden biri olan Jason Schreier’ın bir sonraki Asssasin’s Creed oyununun Rift kod adı altında geliştirildiğini ve Bağdat’ta geçeceğini bildirmişti. Bunun yanı sıra Schreier, Assassin’s Creed Rift‘in bu senenin sonları veya 2023’de çıkış yapacağını söyledi, Henderson’ın kaynakları da oyunun 2022 sonu veya 2023 başlarında çıkacağını iddia ediyor.

Geçelim ana Assassin’s Creed oyununa, Assassin’s Creed Infinity. Assassin’s Creed Rift’in aksine Infinity, geçtiğimiz sene Ubisoft tarafından resmen duyuruldu. Şirketin birçok stüdyosu tarafından geliştirilen bu oyun, tüm yeni AC oyunlarını birbirine bağlayacak bir canlı servis oyunu olacak.

Assassin’s Creed Infinity’de yeni çıkan Assassin’s Creed oyunlarının aksine Animus büyük role sahip olacak. Animus sayesinde oyuncular, eklenecek ek ayarlar ve içerikle istedikleri zaman dilimini seçebilecekler. Infinity’i oyundan daha çok, bir “merkez” olarak düşünebiliriz. Sızıntıya göre, oyun hala daha erken gelişim aşamasında, yani oyunu yakın zamanda göremeyebiliriz.

Assassin’s Creed Infinity Ubisoft

Şirketin bir diğer oynaması ücretsiz oyunu Ghost Recon Frontline, geçtiğimiz aylarda oynanış görüntüleri sızmasından sonra sessizliğe gömülmüştü. Hyper Scape’in başarısızlığından sonra Ubisoft, Battle Royale türü ile şansını bir de Ghost Recon Frontline’da deneyecek.

Henderson, Ghost Recon Frontline’ın, Ubisoft’un NFT (Takas Edilemez Jeton) kullanımı için “birincil aracı” olacak. Şirket, NFT’yi Frontline’a önceki projelerinden daha büyük ölçekte entegre etmeyi planlıyor.

Geçelim bir diğer oynaması ücretsiz oyuna – XDefiant! Geçtiğimiz sene duyurulan XDefiant, eski Call of Duty yapımcısı Mark Rubin tarafından yönetiliyor. Henderson, oyunun çıkışından hala daha uzak olduğunu bildirdi.

Neredeyse 2 sene önce duyurulan Prince of Persia: Sands of Time Remake, oyuncular tarafından büyük eleştiri aldıktan sonra söylentilere göre Ubisoft, oyunun geliştirilmesinde değişikliklere gitti. Büyük ihtimalle yeni Prince of Persia oyunu çıkış yapmadan Sands of Time’ı göremeyeceğiz.

Evet, doğru duydunuz, yeni Prince of Persia oyunu! Ubisoft, Ori’den ilham alınmış 2.5D bir Prince of Persia oyunu için kolları sıvadı. Ne yazık ki, oyun hakkından bundan başka bilgi yok ama Henderson, oyun hakkında daha fazla bilgi paylaşabilmeyi umut ediyor.

Şirketin sevilen yarış oyunu The Crew serisinin yeni oyunu The Crew 3, Project Orlando kod adı altında geliştiriliyor. Oyun, yeni bir sürüş motoru içerecek ve diğer elden geçirmelerile oyuncuların karşısına çıkacak. The Crew 3, bu senenin sonunda duyurulabilir.

Geçtiğimiz senenin E3’ünde duyurulan Mario ve Rabbids evreninin birleştiği Mario + Rabbids Kingdom Battle’ın devam oyunu Mario + Rabbids Sparks of Hope‘un geliştirme süreci gayet iyi durumda ve bu sene içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde çıkışına hazır gibi gözükmesine rağmen sessiz sedasız bir şekilde ertelenen Roller Champions, önümüzdeki aylarda çıkış yapacağı bildiriliyor.

Skull and Bones’dan daha uzun süre geliştirilen Beyond Good and Evil 2‘e olan umutlar her geçen gün azalsa da Ubisoft oyunu piyasaya sürmekte kararlı gibi gözüküyor.

Duyurusu ile severlerini şaşırtan ve sevindiren Splinter Cell Remake‘i, ne yazık ki yakın zamanda göremeyeceğiz. Oyun daha erken geliştirme aşamasında ve 2024’ten önce çıkış yapmayacağı bildiriliyor. Yine de Henderson, oyundan sinematik fragman görebileceğimizi söylüyor.

The Division Mobile duyurulduktan sonra uzun bir süre sessizliğe gömüldü, ancak oyunun yakın gelecekte – Heartland ve The Division 2 DLC’sinin çıkışından sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Ek olarak, Henderson’a göre Assassin’s Creed ve South Park‘ın mobil oyunu geliştiriliyor olabilir. Ayrıca şirket VR oyunları olarak Asssasin’s Creed VR ve Splinter Cell VR da geliştiriyor. Söylemeye gerek yok belki ama Just Dance 2023 de geliştirme altında!

Bazı Ubisoft Oyunlarının Çıkış Tarihleri

  • Skull and Bones – Nisan 2022 – Mart 2023
  • Avatar: Frontiers of Pandora – Nisan 2022 – Mart 2023
  • The Division Heartland – Nisan 2022 – Mart 2023 (2022 ortaları olabilir)
  • Assassin’s Creed Rift – 2022’nin sonu – 2023’ün ikinci yarısı
  • Assassin’s Creed Infinity – 2024-2025 gibi bekleniyor
  • Mario + Rabbids Sparks of Hope – 2022
  • Roller Champions – 2022
  • Splinter Cell Remake – 2024-2025 gibi bekleniyor
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir