ÖnerilerPC

Geçen Haftalarda Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Geçen Haftalarda Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Bu yazımızda geçtiğimiz haftalarda yeni çıkış yapmış olan ve gözünüzden kaçmış olabilecek 5 farklı dikkate değer Steam oyunlarından bahsetmek istedik. Listemiz çoğunlukla bağımsız ve erken erişimde olan potansiyeli yüksek oyunlardan oluşmakta. Ayrıca isterseniz önceki haftalarda paylaştığımız bu tarz yeni oyunlara bakmak isterseniz  buradan göz atabilirsiniz. Eğer ücretsiz oyunları seviyorsanız bu sene içinde en çok oynanan En iyi Ücretsiz Steam Oyunları listemize bakabilirsiniz.

Spinch

Fiyat: 25,00 TL

Steam Sayfası

Spinch, çok renkli mi renkli, refleks odaklı bir mini 2D platform oyunu. Oyun da  yanıp sönen renklerin zenginliği ve muhteşem yüksek kontrastlı dünya tasarımıyla gerçekten görülesi bir oyun. Şirin bossları ile ilginç bölüm tasarımları sizi yanıltmasın oyunda ilerledikçe hızlıca zorlaştığını fark edeceksiniz.

Craftopia

Fiyat: 40,00 TL

Steam Sayfası

Zelda hayranları için oldukça keyifli olabilecek bir oyun olan Craftopia bir açık dünya hayatta kalma oyunu. Oyunun en önemli kısımlarından birisi crafting. Kendi evinizi, eşyalarınızı, kıyafetinizi, silahınızı, yapabildiğiniz  kısacası bir hayatta kalma oyununda olan her şey bu oyunda da mevcut. Karakteriniz level atladıkça özellikler veriyorsunuz, taşıt kullanabiliyorsunuz (kaykay,motor gibi), yaratıkları yakalayıp yetiştirebilme gibi bazı otomasyon özellikleri bulunmakta. Oyunun optimizasyon ve ufak tefek sıkıntıları da var ama Erken Erişimde olduğundan zamanla çözülecektir.

Stride

Fiyat: 32,00 TL

Steam Sayfası

Stride, bir tür VR parkur oyunu. Görünüş olarak Mirror’s Edge, Superhot ve Manifold Garden’ın bir karışımına benziyor. Özellikle VR oyunlarındaki hareket halinde olduğunuzdaki rahatsız hissetme durumunu azaltmak için daha da netleştirilmiş. Stride’ın nihai tam sürümü için üç mod vaat edilirken, bugün satın alırsanız sadece “sonsuz mod” bölümüne ulaşıyorsunuz.

Deemo Reborn

Fiyat: 40,00 TL

Steam Sayfası

Deemo, 2017’de PS4’te piyasaya sürülen Deemo Reborn’dan önce uzun süredir mobil platformlarda kısıtlı kalmış kült bir ritim aksiyon oyunu. Artık bu yeniden yapım PC’de de mevcut ve konsol versiyonu gibi VR desteği de var. Küçük bir kız çocuğu gökten devasa bir gizemli kaleye düşmüştür ve bu kalenin sırlarını çözmenin tek yolu, bir ağacın büyümesine yardımcı olmak için güzel müzikler çalmaktır. Müzikleri ile etkileyen içinizdeki sanatçıyı çıkarabilecek bir oyun.

 

20 Minute Metropolis

Fiyat: 5,99 TL

Steam Sayfası

20 Minute Metropolis, geçen yıl özel bir Humble Choice aboneliği olarak yayınlandı ve ayrıca itch.io’da da mevcut. Ancak adından da anlaşılacağı gibi katı bir 20 dakikalık zaman sınırı koyan bu garip küçük şehir yaratma, idare etme oyununda City: Skylines da olanın aksine, önemli kararlar vermek için zamanı duraklatamazsınız ve anında kararlar vermeniz gerekecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu