Ubisoft’un Korsan Temalı Oyunu Skull and Bones İçin Ortaya Çıkan Sızıntı Videosu Birçok Detayı Gösteriyor

ORtaya çıkan yeni Skull and Bones oyununun sızıntı videosu, oynanış, mekanik ve birçok detayı gösteriyor.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft, 2017 yılında düzenlenen Electronic Entertaiment Expo’da Skull and Bones isimli korsan temalı bir oyun tanıtmış, lakin o tarihten bu yana oyun hakkında çok da detay paylaşılmamıştı. Tabii, buna sebep olan en büyük etken olarak oyunun geçirdiği sıkıntılı geliştirme sürecini gösterebiliriz. Zaten bu sıkıntılı süreçlerin sonunda da defalarca ertelenmişti.

Geliştiriciliğini Ubisoft Singapur stüdyosunun üstlendiği Skull and Bones, ilk duyurulduğunda Hint Okyanusunda geçen tek oyunculu bir oyun olarak tanımlanmıştı, 2020’de ise live-service oyunu (sürekli destek verilen online oyun) olacağı açıklanmıştı.

skull and bones

Skull and Bones Alfa Aşamasından Sızdırılan Video Birçok Detayı Gösteriyor

Duyurulmasından bu yana yaklaşık 5 yıl geçen oyun için bugüne dek elle tutulur bilgiler paylaşılmadı. Ancak Streamable üzerinden anonim bir kişi tarafından yayınlanan video, Skull and Bones’u resmen tanıtımını yapıyor. Ayrıca oynanışı ve mekaniklerini de gösteriyor.

Video her ne kadar alfa testlerinden alınan görüntülerden oluşsa da, oyun şu an oynana bilir gibi gözüküyor. Zaten son açıklanan göre Ubisoft’un 2023 mali yılı yani 2023’ün Nisan ayına kadar oyunun çıkış yapması bekleniyor.

Skull and Bones’un sızan videosu

Streamable üzerinden sızdırılan video

Peki Oyun Neler Vaat Ediyor

Ubisoft’un yeni oyunu Skull and Bones, oyuncuları alıp korsanlığın altın çağlarını yaşadığı dönemde bir maceraya çıkarıyor.

  • Keşfe açık devasa bir açık dünya
  • Birçok farklı gemi tipi oyunculara eşlik edecek, oyuncular oynayış tarzlarına göre istedikleri gemi tipini seçebilecekler.
  • Gemimizi keşiflerden ve görevlerden topladığımız kaynaklar ile çeşitli geliştirmeler yapabileceğiz
  • Mürettebatımızın moral mekaniği de olacak. Mürettebatımızın moralini yüksek tutmak için onların yiyecek içecek ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Eğer moral seviyesi belli bir seviyenin altına düşerse Mürettebatınız size karşı isyan edecek hatta sizi öldürerek geminizi devralacaklar.
  • Oyun içerisinde diğer oyuncular ve NPC’ler ile savaşa bilir, gemilerini yağmalaya bilir veya dost olup onlar ile maceralara çıkabilirsiniz.

Ubisoft, şu anlık oyun için her hangi resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu kadar çok bilgi içeren bir videonun ortaya çıkması sonucunda, Ubisoft da elini hızlandıracaktır.

Bu makaleyi paylaş
1 yorum
  • Oyun şuan teknik betada katılımcılardan biri de benim gayet başarılı bir oyun olmuş şu haliyle bile. Grafik bakımında odyssey ile hemen hemen aynı kıvamda gemi fizikleri de ona yakın denebilir biraz daha cilalama ile başarılı bir oyun olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir