GTA Serisi Ne kadar Sattı? – GTA V: Expanded and Enhanced PC’e Geliyor mu? – Take-Two’dan Yeni Oyunlar Yolda!

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz aylarda, Rockstar Games, 2K‘nın Take-Two’nun mali kazanç görüşmeleri sırasında bir çok yeni detay, T2’nun geliştirdiği oyunlarının çıkış tarihlerini bir nebze de olsa, öğrenmiştik. 19 Mayıs gecesinde, Take-Two, bir mali kazanç görüşmesi daha yaptı. Bu görüşmeler sırasında T2’nun oyunlarının ne kadar satması, GTA V Expanded and Enhanced, Gearbox ve Firaxis‘ten yeni oyunlar gelmesi hakkında bilgiler edindik.

Satış Rakamları

Take-Two sahip olduğu oyunlar ve serilerin satış rakamlarını açıkladı:

  • Grand Theft Auto Serisi: 345 milyon
  • Borderlands Serisi: 70 milyon
  • Red Dead Redemption Serisi: 60 milyon
  • NBA 2K Serisi: 111 milyon
  • Civilization Serisi: 57 milyon
  • BioShock Serisi: 37 milyon
  • Grand Theft Auto V: 145 milyon (3 ay içerisinde 5 milyon satış daha)
  • Red Dead Redemption 2: 37 milyon (3 ay içerisinde 1 milyon satış daha)
  • Red Dead Redemption: 23 milyon (Son 6 yılda 9 milyon satış daha)
  • NBA 2k21: 10 Milyon

Take-Two’dan Yeni Oyunlar…

Geçen mali kazanç görüşmesinde Take-Two, 5 yıl içerisinde 93 oyun çıkaracağının sözünü vermişti. Şimdi ise 2023’e kadar toplamda 63 oyun çıkacağını öğrendik.

2022 Mart’a kadar 4 İmmersive Core (AAA), 1 bağımsız, 10 Mobil ve 6 tekrar çıkan oyun olmakla birlikte toplamda 21 oyun çıkış yapacak. 2023-2024 tarihlerinde ise 19 İmmersive Core (AAA), 5 bağımsız, 10 mobil, 4 Mid-Core (AA), 3 tekrar çıkan oyun olmakla toplamda 41 oyun çıkış yapacak. 2023 ve 2024 umut verici gibi duruyor!

T2 stat

GTA V: Expanded and Enhanced PC’e Geliyor mu?

GTA V: Expanded and Enhanced’ın, toplantı başlamadan önce Rockstar tarafından çıkış tarihinin açıklanması, toplantıda bahsi geçmeyecek anlamına gelmez! Take-Two, görsel, teknik, performans iyileştirmeleri ve daha fazlası ile öne çıkan GTA V: Expanded and Enhanced hakkında sorulan soruları yanıtsız bıraksa da, T2’a verilen bir soru çok ilgi çekiciydi.

Görüşmelerin sonunda – soru-cevap kısmında Take-Two’a GTA V’in yeni nesil versiyonunun PC‘e gelip gelmeyeceğini ve çıkış tarihini sordu. Cevap olarak ise “daha açıklamadık” yanıtı verildi. Yani soruya olumlu ya da olumsuz net bir cevap vermekten kaçınıldı. GTA V yenilenmiş versiyonunu PC’de görmek harika olur. Değil mi Rockstar ve Take-Two?

Firaxis Bu Sene Birkaç Yeni Oyun Duyuracak!

Konferans sırasında. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, Civilization ve XCOM serilerinin geliştiricisi olan Firaxis Games’in geliştirilmekte olan bir kaç projesini bu sene duyuracağını açıkladı. Ayrıca Zelnick, XCOM ve Civilization serilerinin başarılarından bahsetti.

Gearbox’tan yeni oyun yolda!

Gece bitmiyordu adeta ?! Take-Two, Borderlands serisinin yapımcısı Gearbox’ın bu sene yeni bir oyun çıkaracağını duyurdu. Bu oyunun Borderlands 4 olma ihtimali olabilir mi? Büyük ihtimalle Take-Two bu oyunları E3 ve Summer Game Fest’de gösterecek.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir